in

Скрипалька Анастасія Петришак підкорила Італію своїм талантом

Історія українки, що підкорила Італію своїм талантом

 

Молода скрипалька з України Анастасія Петришак днями підписала контракт з міжнародною студією звукозапису Sony Classica. Поки що не оголошують подробиць, але кажуть, що ми маємо готуватися до грандіозних сюрпризів.

Не випадково. Адже вся попередня кар’єра Анастасії заслуговує найбільших овацій. 

Історія українки, що підкорила Італію своїм талантом

Анастасія Петришак народилася в Івано-Франківськy. У віці восьми років почала виступати перед публікою, перемагаючи у численних конкурсах національного і міжнародного значення. 

У 2005 році переїхала до Італії, де продовжила навчання і у віці 15 років була зарахована в кремонську Міжнародну Академію “Вальтер Стауффер” на курс по спеціалізації гри на скрипці під проводом маестро Сальваторе Аккардо і в Музичну академію Кіджі в Сієні, де продовжує удосконалюватися донині. 

В 17 років з відзнакою закінчила навчання в Пармській консерваторії імені Арріго Бойто, потім слідував диплом Вищого Скрипкового майстер-класу в Міжнародній Академії “Incontri Col Маестро” в Імолі.

У 2015 році, закінчивши з відзнакою курси підвищення кваліфікації, які проводила маестро Лаура Горна, отримала ступінь спеціаліста-інтерпретатора в області Мистецтв і Музики в Інституті Монтеверді Кремони. Далі вступила до престижної Академії ZHdK Цюріха на курс “Master Specialized Music Performance – Solist”, де продовжила навчання у маестро Рудольфа Коельмана, одночасно вдосконалюючи майстерність гри на скрипці у таких знаменитих майстрів як Б. Белкин, С. Мінц, З. Брон, П. Амуайяль, Ф. Айо.

У 2012 році стала переможницею XVI Музичного фестивалю “Кращі випускники консерваторій та музичних закладів Італії 2011 року” в Кастрокаро Терме. У 2013 році виступила в Метрополітен-Павільйоні в Нью-Йорку, представляючи кращі італійські музичні установи. 

У 2014 році виграла ряд конкурсів, в числі яких XVIIV Міжнародний конкурс в Валь-Тідоне і XV Національний музичний конкурс “Етруська Рів’єра”. Завдяки останньому отримала кілька нагород: премію скрипалів, перший приз у номінації арок і перший приз глядацьких симпатій.

Дає численні сольні концерти в таких всесвітньо відомих театрах і концертних залах, як Аудіторіум Паганіні в Пармі, Зал Нерви у Ватикані, Великий театр в Брешії, Метрополітен-Павільйон в Нью-Йорку, театр Еліза і Аудіторіум Парк Музики в Римі, Арт-центр Goryeong в Південній Кореї, Аудіторіум “Джованні Арведі” і театр Понк’єллі в Кремоні, театр Мандзоні в Болоньї, театр Фенікс у Венеції, Муніципальний театр у Ферарі, театр Верді в Буссето, театр Арістон в Сан-Ремо, Королівський театр у Пармі, а також в Міланському катедральному соборі. Виступала з багатьма всесвітньо відомими оркестрами, серед яких Симфонічний оркестр “Артуро Тосканіні”, Італійський філармонічний оркестр, Міланський oркестр Кантеллі, оркестр Королівського театру в Пармі, оркестр театру Карло Феліче в Генуї, оркестр Россіні, симфонічний оркестр Валлеса і філармонічний оркестр України; під керівництвом знаменитих директорів: Марчелло Рота, Джанлуїджі Джелметті, Лоренцо Бізаррі, Альберто Орланді, Андреа Баттістоні, Паоло Понзіані Чьярді.

Знімалася у численних документальних фільмах, брала участь у національних та міжнародних телевізійних програмах, таких як “Петрушка”, “Наутілус”, “Che Tempo Che Fa”, “Фестиваль Сан-Ремо”, “60 Хвилин” на CBS в США, EBS international, в документальних фільмах про життя Паганіні, Страдіварі, про скрипку як музичний інструмент і роль музиканта. 

З 2010 року регулярно співпрацює з відомим тенором Андреа Бочеллі, супроводжуючи його на численних концертах і користуючись при цьому великим успіхом не тільки глядачів, але і критиків. Грає з італійським Камерним оркестром, що складається з кращих студентів кремонської Міжнародної Аккадеміі ім. Вальтера Стауффера, заснованої Сальваторе Аккардо, виступаючи в найважливіших італійських і зарубіжних музичних закладах. Крім класики, велику увагу приділяє сучасній музиці, виступаючи з ансамблем “Fontana Mix”, а також граючи на концертах за участю найкращих сучасних композиторів світу, таких як Софія Губайдуліна, Іван Феделе, Джордж Крамб і інші.

Анастасія Петришак співпрацює з Фондом Страдіварі з Кремони, регулярно грає на всіх інструментах з колекції, створених такими прославленними скрипковими майстрами як Страдіварі, Аматі, Гварнері дель Джезу та інші. Крім того, співпрацює з лабораторією музичної акустики Політехнічного університету в Мілані і лабораторією неінвазивної діагностики в університеті Павії, які займаються акустичним аспектом музичних інструментів і фізичними параметрами старовинних скрипок Страдіварі, Аматі та Гварнері дель Джезу і сучасних інструментів, що перемогли в Трилітньому Міжнародному конкурсі лют’єрів (Concorso Triennale Internazionale di Liuteria), визначаючи особливості і відтінки тембру кожної окремої скрипки. Ця співпраця дозволила їй спеціалізуватися у використанні й оцінці старовинних та сучасних інструментів. На сьогоднішній день Анастасія Петришак більш як шістдесяти. Всі завершені науково-дослідні проекти були опубліковані в провідних міжнародних наукових журналах.

У жовтні 2016 року, у винятковому порядку, з дозволу Міністерства культурної спадщини і культурної діяльності, а також муніципалітету Генуї, виступила в театрі Карло Феліче з відомою скрипкою “Il Cannone”, що належить Нікколо Паганіні, виконавши Концерт № 1 для скрипки та оркестру Н. Паганіні.

Найближчим часом Анастасія Петришак планує гастролі в Києві разом з Андреа Бочеллі.

____________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українка намагалася за хабар вивести синів в Італію

Екс-депутат ”Партії Регіонів” Ірина Бережна загинула між Італією та Хорватією