in

“Stop Putin’s War In Ukraine 2.0” – в Мілані пройшла масштабна акція проти воєнної агресії в Україні

У День захисника України українці у більш ніж 70 містах багатьох  країн Європи вийшли та об’єдналися, щоб провести акцію “Stop Putin’s War In Ukraine 2.0”. 

В день, коли вся Україна відзначала свято Покрови Пресвятої Богородиці, а наші воїни приймали вітання з Днем захисника України, українці  об’єдналися, щоб нагадати цивілізованому світу про війну на сході нашої країни.

Вдруге акція набула більш масштабного характеру, ніж першого разу, долучилося більше міст та країн. Цього разу, окрім Європи, долучилися США, Ізраїль та Австралія. Крім того, акція пройшла в декількох містах Росії.

На сайті італійської газети MilanoToday подали інформацію про захід та запрошення його відвідати.

Мілан відзначився у цьому заході тим, що ацію проводили три дні поспіль. Активісти, які проживають в регіоні Ломбардія, вийшли на протест тричі, щоб виступати проти путінської політики та воєнної агресії щодо України.

За всі три дні ініціативи, активісти і волонтери роздавали листівки на станціях метро і в центрі Мілану. В ці дні активісти спілкувалися з перехожими, переважно молодими італійцями, щоб донести правду про те, що вже третій рік поспіль йде війна на Сході України, щоб донести до італійців та туристів з різних куточків світу наше прагнення – мати власну незалежну соборну Україну.

Під час акції в неділю, на площі Кордузіо, яка знаходиться в кількох метрах від центрального Собору Мілану,  активісти розгорнули Прапори України, банери з закликами до Путіна негайно забратися з України, припинити окупацію Криму і утримувати заручників. Цей захід привернув увагу багатьох перехожих, які підходили, розпитувалися, цікавилися, уважно слухали та задавали запитання. Ведуча заходу Дана Кучмаш розповідала італійцям та туристам ситуацію в Україні та вимоги маніфестантів.

Як відомо, серед головних вимог маніфестантів є виведення з території України усіх російських окупаційних військ, а також повернення назад до Росії усієї зброї і військової техніки, відновлення територіальної цілісності України.  Посилення наглядової місії ОБСЄ до 24 годин на добу сім днів на тиждень, і допуск місії ОБСЄ до частини російсько-українського кордону, яку Україна тимчасово не контролює, оскільки російсько-сепаратистські війська припиняють атаки тільки тоді, коли спостерігачі ОБСЄ присутні на фронті. Окрім того, активісти вимагають звільнити громадян України, які незаконно утримуються під арештом – як на території Росії, так і в Криму – за політично вмотивованими і сфабрикованими звинуваченнями.

На заході був присутній Генеральний консул України в Мілані Горяйнов Роман.

Закінчилась акція спільним виконанням Гімну України.

Леся Цибак, одна із співорганізаторів акції: “Сьогодні завершилася триденна акція “Stop Putin”s War In Ukraine 2”. Протягом трьох днів українські активісти розповсюджували на різних станціях метро листівки з інформацією щодо ситуації в Україні. Акція завершилась флеш-мобом на площі Кордузіо, в якому взяли участь декілька десятків українців та наших італійських друзів. Під час флеш-мобу активісти зверталися до перехожих, показували фотографії із зони війни, та продовжували роздавати листівки. Перехожі італійці з надзвичайною для нас цікавістю зупинялися, слухали активістів, читали та розглядали плакати та фотографії. За три дні акції ми зуміли розповсюдити близько 800 листівок. Дякуємо небайдужим українцям, які морально підтримати нашу ініціативу. Дякуємо асоціації “Італія – Україна Майдан”, які прийшли сьогодні і підтримали акцію. Завдяки вам усім ми змогли “достукатись” до пересічних італійців та показати наочно розруху створену путіним на Донбасі. Xочемо подякувати всім, хто брав участь у друкуванні, підготуванні листівок та плакатів, розповсюдженні оголошень та агітацій. Завдяки таким людям як Ви, наша країна вистоїть і переможе!”

Підготувала Наталія Оленюх

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Кожен може підвищити собі українську пенсію на 40 відсотків – експерт

5 бізнесів, які можна вести, не кидаючи основну роботу