in

У Мілані молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору

26 листопада українці в Італії зібралися в серці Мілана – у соборі Дуомо, аби разом вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

 

 

Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ Циріл (Василь), секретар Конгрегації для Східних Церков, який виголосив проповідницьке слово. Із ним співслужили: владика Іриней (Білик), Єпископ-канонік римської папської базиліки Санта Марія Маджоре, владика Гліб (Лончина), Єпарх єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні. Участь у Богослужінні взяв також владика Маріо Енріко Дельпіні, архиєпископ Мілана. Літургію співом прикрашав диякон Петро Заблоцький з архикатедрального собору Святого Юра Львова та хор української громади Святого священномученика Йосафата Кунцевича в Мілані, повідомляє Християнський портал Кіріос.

Risultati immagini per голодомор мілані

Учасниками спільної молитви в соборі були також п. Тетяна Іжевська, Надзвичайний і Повноважний посол України при Святому Престолі, п. Роман Горяйнов, Генеральний консул України в Мілані.

 

Наприкінці Богослужіння владика Маріо подякував українській громаді за те, що молилися Божественну Літургію в міланському соборі Дуомо. Він сказав у своєму слові, що ця трагедія зачепила весь український народ, а, отже, і всієї Церкви. Він додав, що ми повинні віддати всі наші страждання Богу. «Вітаю цю спільноту. Дякую вам, моліться також за мене», – сказав архиєпископ Мілана наприкінці.

Risultati immagini per голодомор мілані

Насамкінець о. Володимир Волошин, пасторальний координатор для українців в Італії, подякував усім учасникам молитви і всім, хто долучився до організації заходів вшанування пам’яті жертв Голодомору, які відбувалися цими днями в Мілані. Він також додав: «Сьогодні, на жаль, серед нас немає владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора для українців-католиків в Італії, бо напередодні він захворів, однак єпископ духовно єднається з нами в молитві.  Дуже вдячний о. Ігорю Крупі, настоятелю громади УГКЦ в Мілані,  який мав найбільше обов’язків, пов’язаних із організацією заходу». За словами священика, до організації заходу долучилося близько 80 волонтерів. «Цей день для нас є величним, бо ми молимося за жертв Голодомору. Тримайтеся разом і йдемо вперед, бо майбутнє нашої Церкви залежить від кожного із нас!» – закликав він.

 

Завершили Богослужіння Молитвою за жертв Голодомору, яку свого часу написав світлої пам’яті Блаженніший Любомир, а потім усі разом помолилися церковний гімн «Боже великий, єдиний». Далі процесія прочан рушила, молячись дорогою Молитву на Вервиці, до базиліки Санто Стефано Маджоре. Тут молільники помолилися Панахиду за жертв Голодомору, яку очолив владика Гліб.

Risultati immagini per голодомор мілані

«Ми молимося за упокій душ померлих жертв Голодомору і це є наш обов’язок, – звернувся до українців в Італії владика Гліб. – Блаженніший Любомир казав, що ми не можемо їм допомогти (не можемо їх нагодувати, не можемо їх потішити), однак ми можемо за них молитися. Ми можемо їх завжди пам’ятати». За словами владики Гліба, молитва – це те, що нас єднає із померлими. «Молитвою ми можемо допомогти тим, які перейшли ті страшні муки голодної смерті.  Це й наука для нас і нашого життя, бо ми – той народ в якому сталася ця трагедія. Голодомор залишив свої сліди на кожному і кожній із нас, бо ми – один народ, який перетерпів цю трагедію», – зазначив єпископ.

 

На його переконання, найперше ми повинні звернути увагу на людську гідність, адже кожна людина є гідною нашою любові, бо кожен із нас є дитиною Бога. «Ми іноді поділяємо людей на добрих і недобрих, а Христос так не робив. Кожна людина є Його створінням, Його дитиною. Ми можемо шанувати кожну людину нашою любов’ю і пошаною, допомогою, підтримкою. Це буде наша пам’ять про Голодомор, бо в цій події була зневажена людська гідність», – додав він.

Risultati immagini per голодомор мілані

Єпископ закликав навчати дітей нашої історичної минувшини, аби берегти цю пам’ять. «Потрібно, аби діти знали про Голодомор, аби в них було поняття, що потрібно співчувати одні одним, ділитися одні з одним хлібом чи забавкою, тоді ми передамо їм найбільше багатство нашої віри. Молячись сьогодні і пам’ятаючи про жертв Голодомору, нехай наші молитви звертаються до Господа, просячи вічного спокою і вічної радості для всіх невинних жертв», – сказав наприкінці владика Гліб.

Risultati immagini per голодомор мілані

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Італійська Казерта перетворилася на українську Зарваницю

Папа Римський згадав про Голодомор та Україну