in

У Нола (NA) інавгуровано українську школу

Український навчальний заклад “Пролісок” працюватиме за програмою Міжнародної Української Школи.

101

Інавгурація відбулася 12 листопада 2016 р. Розпочали свято українські учні, які на сьогодні не спілкуються єдиною мовою, однак залишаються поряд з Україною своїми першими віршами та піснями про родину, рідний край.

З вітальними словами з нагоди відкриття української школи в Італії звернулися до дітейб батьків, вчителів та керівника почесні  гості з італійської та української сторін: Генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький, мер м.Ноли Geremia Biancardi, ректор університету Federico || Gaetano Manfredi, депутат італійського парламенту Paolo Russo, депутат італійського парламенту Massimiliano Manfredi, голова асоціації Civitas Domenico Alfano, керівник української школи  “Корені” м.Авелліно Оксана Библів та представники правоохоронних органів.

105

Усі вони надали важливого значення школі як храму духовного збагачення не тільки для дітей та вчителів ,а й для усієї емігрантської громади.

Для  Генерального  консула України в Неаполі Віктора Гамоцького це один з перших візитів до української громади в Італії, зокрема в м.Нола. Він щиро привітав усіх дітей з першим навчальним роком, звернувши увагу на те,що головною потребою кожного школяра мають стати невтомна праця,наполегливість,відкриття істини. “Саме школа допоможе сформувати громадянську зрілість та патріотизм. Людина, яка знає історію свого народу зможе побудувати світле майбутнє для себе і своїх дітей, з гордістю та гідністю нести по житті український прапор, пишаючись своїм народом. Саме це дає нам право називатись синами своєї країни”.

Завершив своє звернення до дітей пан Гамоцький словами Т.Г.Шевченка: ” Чужому научайтесь, й свого не цурайтесь”.

Зі словами вдячності виступила засновник української школи ” Пролісок” Оксана Абраменко, яка після багатьох зусиль дочекалась цього хвилюючого дня –  коли діти України, де б вони не знаходились ,у вишиванках та із блиском в очах крокують до школи знань,в якій звучить українська мова, українська пісня та молитва.

Senza titolo-7

Після урочистих виступів була перерізана символічна стрічка П.Консулом та П. Мером.На завершення прозвучав державний гімн України. Сльози радості в очах батьків та вчителів, в яких безмежна любов до Батьківщини ,що зігріває серце кожного  свідомого українця.

Колектив школи висловлює велику подяку італійським партнерам та всім тим ,хто підтримує розвиток української культури за кордоном.

Наталя Дмитрук

Заняття проходитимуть за адресою Via P. Margherita 36 Нола.

За додатковою інформацією звертайтеся за тел: 327 59 83 130

www.cieloegrano.it

cieloegrano@gmail.com

_________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Свято наближається: Топ-5 різдвяних ярмарків на півночі Італії

Ніхто не задумується, яким чином заробітчанам даються гроші