in

У Римі молилися за упокій душі Блаженнішого Любомира

 

У п’ятницю 2 червня, в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, кардинальському осідку новопереставленого Блаженнішого Любомира, відбулася Архієрейська Божественна Літургія та Панахида за упокій його душі.

Божественну Літургію очолив владика Кирило Василь, Секретар Конгрегації Східних Церков. З ним співслужили владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, та владика Іриней, Канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore. Разом з архієреями за новопереставленого молилися кілька десятків священиків, монашество, студенти папських навчальних закладів, українські мігранти та паломники собору. На богослуженні також була присутня Тетяна Іжевська, Посол України при Апостольській Столиці.

У своїй проповіді владика Кирило поділився особистими спогадами про Блаженнішого Любомира: він розповів про досвід своїх духовних реколекцій, які провадив єромонах Любомир Гузар для студентів української папської колегії св. Йосафата. “Його духовне слово мало великий вплив на тих, хто його слухав і з ним зустрічався. Навіть тоді, коли Блаженніший Любомир цілковито втратив зір, його духовний зір неначе став ще яснішим. Втративши здатність читати і писати, він здобув великий дар духовного слова”. Архієрей зазначив, що саме тоді, коли він вже більше не виконував свого уряду, його постать випромінювала усю глибину його духовності. “Віримо, що втрату фізичної здатності бачити, сьогодні Господь компенсує йому вічним богоспогляданням”.

Після богослужіння о. Марко Семеген, ректор собору, подякував усім за спільну молитву та зачитав уривок з листа ініціативної групи “Першого грудня” про постать Блаженнішого Любомира.

Додамо, що новопереставлений Блаженніший Любомир також здійснював своє служіння в соборі Святої Софії в Римі та обрав собі його кардинальський осідок.

Прес-служба Товариства “Свята Софія”

____________________________________

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН:

Конкурс дитячого малюнку “Де я – там мій прапор” об’єднав українських дітей з України та з діаспори від Америки до Австралії

Україна та медіа-технології: в італійському парламенті говорили про інформаційні атаки