in

У Римі пройде виставка “Переселенці. 12 історій з України”

В Столиці Італії пройде виставка “Displaced. 12 stories from Ukraine”  Україна закликає до діалогу

5 листопада о 17.00 на площі San Silvestro в Римі відбудеться урочисте відкриття фотовиставки Displaced. 12 stories from Ukraine. Рим приймає виставку в рамках другої частини європейського туру, мета якого — привернути увагу до питання внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Героями виставки стали громадяни України та їхні родини, яким через конфлікт на Сході України та незаконну анексію Криму довелося починати своє життя з нуля на новому місці. Вони діляться своїми особистими історіями, розкриваючи непростий життєвий досвід переселенців.

«Коли ти їдеш з дому на два тижні з однією валізою, а повернутися не можеш протягом року – відбувається колосальна переоцінка цінностей. Ти розумієш, що можеш задовольнятися малим», — саме так розпочала свою історію Ніна Відоменко, одна з героїнь виставки.

Україна — держава в центрі Європи, у якій через агресію Росії понад 1 мільйон 700 тисяч людей були вимушені покинути свої домівки, аби «жити там, де посеред ночі не лунають вибухи, де дивні люди не приходять із дивними прапорами, де нема місця ворожнечі, ненависті та болю».

Проект було ініційовано урядом Великої Британії через Посольство Великої Британії в Україні та Британську Раду в Україні. Фотографом проекту став відомий український фотограф Сергій Сараханов. Уперше виставка була представлена в листопаді 2015 року на Софійській площі в Києві, після чого було організовано тур містами України. На початку 2016 року фотовиставку презентували в Брюсселі та Лондоні, де вона отримала багато позитивних відгуків.

Тепер виставку побачать в Берліні, Римі, Брюсселі, Гаазі та Парижі. Тур триватиме з листопада 2016 року по березень 2017 року.

Протягом усього періоду відвідувачі виставок та небайдужі люди зможуть написати кілька теплих слів на підтримку України на сторінці виставки в facebook або на листівках, що їх поширюватимуть на місцях. Після завершення турне побажання, зібрані по всій Європі, презентуватимуть у Києві

Європейський тур фотовиставки Displaced. 12 stories from Ukraine організовує канадська неурядова організації Stabilization Support Services.

____________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Чому ми, українці, є дивними для європейських народів

Українці на Різдво молитимуться у базиліці св. Петра у Ватикані