in

Українська громада із Ломбардії вшановувала 83 річницю Голодомору

Заходи по вшануванню жертв Голодомору проходять  з метою зберегти пам’ять про страшний період української історії та поширювали інформацію про Голодомор в Італії.

 

Ми чуємо той стогін крізь щільність років,
Крізь спогади – тугу померлих земляків…
У вічність нестимемо сторінку сумну –
Про жертв геноциду пам’ять святу.

Ті, що жили в 1932-1933 роках, хотіли одного – вижити. Мільйони людей тоді не змогли навіть цього! У них забирали їжу, щоб убити голодом. Нашим дідам та батькам хотіли забрати пам’ять, їм забороняли згадувати про Голодомор. Більшість мовчала, однак були ті, хто не міг забути. Та й знайшлися ті, хто не зміг мовчати.

Сьогодні ми можемо те, чого не могли попередні покоління українців – прийти в День вшанування пам’яті жертв голодомору на пам’ятний захід у місті, де проживаємо, та відкрито поставити свічку. Навіть, якщо проживаємо закордоном, повинні долучатися до таких якцій, щоб розказати всьому світу про геноцид українського народу.

Загальнонаціональні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років пройшли по всій Україні та у 32 країнах світу.

26 листопада 2016 в Мілані українська громада із Ломбардії вшановувала 83 річницю Голодомору.

“Вперше за часів існування української громади в Мілані вшанування жертв Голодомору проходило в центральній частині міста, навпроти площі Дуомо. І це в країні, яка на сьогоднішній день не визнала Голодомор, як геноцид українського народу.” – Леся Цибак, одна із співорганізаторів акції.


Дісно, представники української громади, активісти, які проживають в Мілані та поблизу, прийшли на одну із центральних міст Мілану, поблизу Центрального Собору, щоб пом’янути замучених і убієнних в тридцятих роках, засвітити свічку та схилити голову перед їхніми терпіннями.

Заходи по вшануванню жертв Голодомору проходять не лише з метою не забути той страшний період української історії, але і для того, щоб поширювали інформацію про Голодомор і цей жахливий період нашого минулого.
Організатори нашого заходу поставили за мету донести своїми розповідями перехожим, які в даний час відвідували центральну площу Мілану, що від страшного сатанинського голоду, влаштованого комуно-більшовицьким режимом винищувалася українська нація.

Наша акція не обмежилася тільки спільною молитвою, запаленням свічок та хвилиною мовчання, активісти роздавали буклети та листівки та розказували про індустріалізацію, колективізацію, розкуркулення та Голод і про те, що Італія на державному рівні наразі ще не визнала Голодомор, як геноцид українського народу.


Кожен з нас, тримаючи плакати з фотографіями тих часів чи роздаючи листівки про Голодомор перехожим, намагався донести до італійців, еміргантів та туристів, розпач безсилих людей, погляд голодних дитячих очей, про спустошені села та порожні хати, про закон п’яти колосків, про гвинтівку та вирок жорстоких катів.

У заході прийняли участь працівники консульства та Генеральний Консул України в Мілані Роман Горяйнов. Консульство України в Мілані забезпечило нашу інформаційну акцію буклетами про історію України італійською мовою та книгою “Holodomor” на англійській мові.

Зачитали на заході вірш Соломії Українець “Не забудемо!”:
Правда жива того Голодомору
не стерли її з пам’яті кати
Виносили тоді останнє з двору,
а люди, люди…
Господи прости!

Завершився захід спільною молитвою Блаженнішого Любомира за жертв Голодомору та виконали піснеспів “Вічна пам’ять”.

Це найменше, що ми можемо зробити – вшанувати їх світлу пам’ять і робити усе від нас залежне, щоби подібне не повторилося ніколи.

Мітеріал підготувала Наталія Оленюх

_______________________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

У Римі вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

EDUOPEN – шанс заочно отримати вищу освіту в Італії безкоштовно