in

Українська культура торжествувала на Фестивалі ”УКРО”. Враження гостя свята

23 жовтня в місті Бергамо вдруге відбувся фестиваль української культури «УКРО-2016»

 

 

«УКРО» виник торік у відповідь на «ЕКСПО», тому що Україна у Всесвітній експозиції не приймала участі. І щоб заявити, що українська громада є, існує, живе і розвивається!

В 2015-му році на першому «УКРО» в Мілані найкраще себе проявила громада із Бергамо, тому у цьому році  свято проходить саме в цьому місті.

Заявки на участь у фестивалі заздалегідь подали багаточисельні громади українців Північної Італії. Керівники гуртів та колективів просили більше часу для своєї концертної програми, ніж того передбачали організатори.

Символом фестивалю є лялька Укрик.

Звдяки справжнім патріотам, ентузіастам своєї справи та любителям українських звичаїв, традицій, пісенної творчості і тримається вся культурна спадщина українського народу в Італії.

Вранці в місті Бергамо на залізничному вокзалі було людно. Потік людей, здебільшого в вишитому українському національному вбранні,  був спрямований в одному напрямку. І тому дорогу було знайти не важко.

Захід тривав протягом усього дня з 11-ї по 20.00годину. Часу було вдосталь на всі заплановані справи, оглядини. 

Програма заходу передбачала виставка виробів української народної творчості, «Майстер- клас» українських промислів, концертна програма із танцями та співами, показ українського вбрання, дегустація національних блюд української кухні, благодійна лотерея.

Ось і ми вже на місці. При вході в зал дівчата роздають бейджики із надписом «УКРО». Прикріплюємо. Це вказує на те, що ми є гостями  та учасниками фестивалю. Ходимо гонорові. Українські стяги, в центрі- герб Тризуб, різнокольорові кульки, квіти, стрічки, вишиті рушники,  столики по бокам,  виставка української народної творчості: вишиті бісером ікони, сорочки, плаття, зроблені ляльки-українки.

Все організовано  для найкращого перебування гостей свята. Можна придбати собі і, навіть, каву. Подивитися виставку народної творчості та ремесел, придбати книги, національну символіку, атрибути, картини можна було у великій залі. Теж спробувати свої сили  у «Майстер-класі».


Ведучі українською та італійською вітають гостей та відкривають свято. Слово мав Генеральний консул України в Мілані Горяйнов Роман В ячеславович, який  сказав: «Добре, що є такий фестиваль, що всі заходи, які організовує українська громада в Італії- це все дає можливість показати себе та заявити про Україну у світі… Всій Україні побажав миру, злагоди. А всім присутнім хорошого дня. Слава Україні!».

І полинула музика, пісні, співи, танці, вірші, гуморески… Особливо мені запам яталися : «Українські вечорниці» колективу із Бассано дель Граппа провінція Віченца; виступ громади із Тіене провінції Віченца теж був вдалим; спів учасники із провінції Тревізо із худкерівником Сніжаною Палюгою, які виконали ряд українських народних пісень, жартівливий етюд «Лист до батьків» та вірш-гумореска «Найдовший терпець»; співак Файфура теж дарував свої пісні глядачам; обидва колективи із провінції Брешія, які виступали були найкращими та найактивнішими. Їхній виступ дуже сподобався глядачам, які завзято аплодували.

Безперечно, громада Бергамо дуже гарно підготувалися. Виступ колоритний, масовий.  Показ українських костюмів, рушників, великих хусток, танці, співи – ось як вони господарі свята! У перерві між першою та другою частиною всі бажаючі змогли скоштувати страви нашої кухні: вареники, голубці, гречку, салат, пампушки та запити компотом.

На закінчення свята громада Бергамо передала ляльку Укрик – емблему фестивалю та коровай переможцям свята-громаді із провінції Брешія. Отже, наступне «УКРО» відбудеться саме там. І на завершення хочеться додати «Хай живе, хай живе рідна Україна!..»

Валентина Ковач (Мілан)

___________________________________________________________

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

30

В Удіне відкрили перший пам’ятник героям Небесної Сотні

Італія оговтується від нічних землетрусів