in

Українська школа у Казерті: До нових українських знань проти течії чужини

Ось і закінчилися літні канікули. Розпочався новий навчальний рік. Діти з усіх околиць позліталися до м. Казерта, де для них гостинно відкрила двері рідна українська школа «Золотоуст».

 

Ось і закінчилися літні канікули. Розпочався новий навчальний рік. Діти з усіх околиць позліталися до м. Казерта, де для них гостинно відкрила двері рідна українська школа «Золотоуст».

25 вересня відбулося свято «Першого дзвоника», яке стало ПʼЯТИМ в історії школи. Почесним гостем свята став новопризначений Генеральний консул  України в Неаполі – Гамоцький Віктор Сергійович. Він високо оцінив досягнення всіх українців, які, борячись проти течії чужини, бережуть на Півдні Італії своє рідне, острівець українського життя і освіти – Закордонний український навчальний заклад «Золотоуст».

У своєму привітальному слові він зазначив: «Мені з дружиною є дуже приємно бути з Вами, серед Вас. Я усвідомлюю, що це свято стало можливим, завдячуючи Церкві, завдячуючи небайдужим людям, батькам, вчителям, вмотивованим до нових знань дітям. Ми всі пригадуємо слова великого Шевченка: “І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь”. Тому, дорогі учні, я Вас прошу і закликаю використовувати будь-яку можливість здобувати знання не тільки в італійській школі, але й навчитися отримувати якісні знання тут українською мовою. У Вас гарні висококваліфіковані вчителі, у Вас батьки, які докладатимуть всіх зусиль, щоби Ви отримали якісну українську освіту. Розповідайте своїм одноліткам в італійських школах про Україну, її минуле і сьогодення.»

Дирекція школи «Золотоуст» цього року була в Києві на зустрічі за круглим столом з міністром освіти та науки України – Гриневич Л.М., де директори закордонних українських шкіл з 11 країн світу, спираючись на власний досвід, засвідчили, що жоден школяр, який навчається в українському закордонному навчальному закладі, не був залишеним на наступний рік в школі країни свого проживання. Цей факт повністю спростовує нарікання тих, хто вважає, що дітям важко навчатися в двох школах одночасно.

Українська школа за кордоном не тягар, а радше допомога, оскільки в більшості випадків виконує роль “репетитора” на українській мові зі спільних з італійською школою предметах. Досвідчені вчителі школи «Золотоуст» не тільки досконало знають свій предмет, але також стараються використовувати у своїх лекціях те, що учні вивчають з даного предмету в італійській школі. Багато разів ставалося так, що школярі, які, «маніпулюючи» батьками, залишали українську школу, щоби «без українського тягару» займатися навчанням виключно в одній школі. Однак багато хто з них провалили там своє навчання і були залишеними на наступний рік по причині слабких знань.

Любімо Україну на конкретних вчинках, а не тільки на словах. Поки в наших серцях живе любов до України, до тих пір існуватимуть і будуть розвиватися українські школи закордоном.

Українська школа «Золотоуст» І-ІІІ ступенів м.Казерта.
Тел.: 3277984164 – 3208905897 – 3880770713
Адрес: 81100 Caserta, Corso Giannone, 5, Scuola italiana “De Amicis – Da Vinci”
Сайт: www.trinitaukraina.it  E-mail: halich.inna.75@gmail.com

______________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Збільшуються категорії громадян, які отримуватимуть електронні паспорти

У Джойа Тауро (Калабрія) відбудеться виїздне консульське обслуговування