in

Viva Italia! Дні Італії в Маріуполі

Наступного року країна, яка так близька українцям – Італія – святкує 150 років національного об’єднання у єдину державу. Ліга політологів-міжнародників “ДИПКОРПУС”, як завжди, не може залишатися осторонь такого знаменного свята та започатковує підготовку низки тематичних заходів до 150-річчя об’єднання Італійської держави.

На разі організатори запрошують усіх зацікавлених та небайдужих долучатися із ідеями та пропозиціями та сформувати кістяк громадського оргкомітету відзначення славного ювілею італійської державності.

Координатором проекту від Ліги “ДИПКОРПУС” визначено Тарселлі Вітторіо Вітторійовича. (тел.: +38 (050) 622-16-21, е-пошта: dipcorpus@ukr.net.

Центром святкувань стане Маріуполь і не лише як місце знаходження штаб-квартири Ліги “ДИПКОРПУС”. Історія Маріуполя протягом століть тісно пов’язана з італійцями – на початку християнської ери землі Приазов’я входили до складу Римської імперії, згодом, на місці теперішнього мегаполісу у середньовіччя розташовувалися венеціансько-генуезькі торгівельні колонії – емборії, а у 19 столітті почалося масове заселення міста мігрантами з теренів сучасної Італії.

На той час багато мешканців міста носили типові італійські прізвища: Джербуліні, Пініоні, Галлеано, Пеллагаті, Сангвінетті, Мерелло, тощо. Показовим також є те, що Маріуполь є містом-побратимом з італійською Савоною. Таке взаємне визнання стало результатом співробітництва маріупольців з першими іноземними інвесторами в місті – італійською компанією «Галлеано ді Маріо Ваньола».

Доречі, поки навколо всі говорять про українську діаспору в Італії, Ліга “ДИПКОРПУС” вважає за доцільне відкрити широкому загалу новий прецікавий факт – чималеньку італійську громаду в Україні та, зокрема, Маріуполі.

Додає тісного зв’язку України та Маріуполя з ювілеєм об’єднання Італії той факт, що у Маріуполі в юності, як юнга торгового судна, бував сам Джузеппе Гарібальді – провідник збройної боротьби за визволення та воз’єднання Італійських земель. А в середині 19 століття маріупольці з італійським корінням самі направилися на Апенинський півострів, аби зі зброєю в руках здобувати свободу для землі пращурів.

Нині в Маріуполі вже почався бум на італійську мову, моду та культуру, що пов’язаний із відкриттям Італійського культурного центру та спеціальності «Італійська філологія» у Маріупольському державному університеті. І організатори із задоволенням прагнуть ділитися цим скарбом з усіма українцями.

Першим кроком до початку ювілейного року 150-річчя об’єднання Італії в Україні стане тиждень італійської мови, що пройде на базі Маріуполського державного університету у листопаді 2010 року. До цієї події Ліга “ДИПКОРПУС” під керівництвом В.Тарселлі готує Всеукраїнську інтернет-вікторину з суспільно-політичних реалій сучасної Італії. Невдовзі усі подробиці стануть відомі для усіх бажаючих.

Уся інформація щодо святкувань 150-річчя об’єднання Італії відображатиметься на інтернет-порталі Ліги «ДИПКОРПУС» www.dipcorpus.at.ua

 

Джерело

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Гурт «Kube» – українська поп-музика в Італії

Ноутбуки та мобільники “вбивають” секс