in

«Правда vs Пропаганда» – у Римі викрито матрицю російської брехні

У Римі відбулася конференція, яка повинна була стати апогеєм російської пропаганди, а змогла лише продемонструвати всю недолугість і брехливість політики РФ.

Конференція «Регіональна українська криза у глобальному геополітичному контексті» було організовано посольством Росії в Італії, тож потік російської пропаганди був передбачуваним.

Все ж, цього разу доповідачі перевершили самих себе. Посол Росії Сергей Разов не приховував незадоволення наближенням України до НАТО, проте дотримувався мінімальної видимості об’єктивності. Він вів мову про невиконання Україною Мінських домовленостей щодо особливого статусу та закону про місцеві вибори на Донбасі, небажання вести діалог із представниками Донецька і Луганська (Зауважу що дипломат не вжив визначень ДНР і ЛНР).

Рупором пропаганди стали Віталій Третяков та Костантін Затулін, обоє – експерти запрошені з Росії. У своїх виступах вони вивернули навиворіт історію Східної Європи і засади міжнародного права.

Серед доповідачів не було жодного українця, навіть у символічній ролі. Тобто росіяни й італійці “вирішували” долю третьої країни без її участі.
Перлами їх геополітичного аналізу стали: «України, як такої, не існувало ніколи, та пропонували їй назву «Украина – Русская Народная республика». «Росія завжди йшла на зустріч Україні. Ми не висували претензій щодо кордонів, продавали їй газ по занижених цінах, але позбутися України, та її проблем, не так вже й легко». «З 46-мільйонного населення України, 20 мільйонів складають росіяни, але під час кожного перепису їх кількість зменшується на мільйон, отже можна говорити про геноцид росіян в Україні», та інші мракобісні твердження.
«Сьогоднішня конференція вийшла за рамки пропаганди, ми є свідками брехні, гір брехні. – Сказала Маріанна Сороневич, головний редактор «Української газети». – На знак протесту я залишаю цю залу».

На завершення заходу, представники дипломатичної місії в Італії, Дмитро Воловників та Євген Єнін, які були присутні в залі у якості слухачів, виклали українську версію подій у Криму і на Донбасі. Їх виступи викликали живий інтерес у присутніх.

Євген Єнін пише: «Після двох годин відвертих побрехеньок про нашу Неньку та її історію (слухати було важко і витримали, відверто кажучи, не всі присутні українці) слово взяли українські дипломати… (саме взяли, бо давати нам його на конференції, присвяченій Україні, як не дивно, ніхто не збирався). Чесне слово, навіть хамити не довелося – подарували пану Затуліну під оплески аудиторії унікальне фото під назвою „Як Америка роз’єднує братні українські та російські народи” – це там де шобла російських, пардон „зелених”, вояків у повному озброєнні нависли над неозброєним українським офіцером у Криму”.

«Дмитро Воловників забив останній цвях в цьому заході, нагадавши про чисельні факти прямого російського втручання на Донбасі, про танки та гармати, „куплені” бойовиками в сусідніх супермаркетах. Зрештою наприкінці заходу аудиторія була явно на стороні України. Коротше кажучи, хотілося б висловити щиру подяку російським організаторам за чудову можливість донести правду про ситуацію в Україні до наших італійських партнерів» – завершує Єнін.

Підсумовуючи, можна сказати: конференція, що повинна була стати апогеєм російської пропаганди, змогла лише продемонструвати всю недолугість і брехливість політики РФ.

Нові правила малого прикордонного руху між Україною та Польщею

Українським експортерам допомагатимуть опанувати італійський ринок