in

В Римі презентовано факсимільне видання стародавнього Луцького Псалтиря XIV ст

   Унікальну пам’ятку книжкового мистецтва Волині було знайдено в бібліотеці Медічі Лауренціана у Флоренції.

Книга була написана в 1384 році, до річниці смерті великого князя Волинського Дмитра-Любарта, настоятелем луцького Свято-Єкатерининського храму священиком Іоанном. Потім сліди книги були втрачені, і лише в 1954 році про неї було згадано в дослідженні італійця Карло Вердіані. Як виявилося, у 1932 році манускрипт передали Лаврентійській бібліотеці у Флоренції. Рукопис досліджували італійські, британські та російські вчені. Факсимільне видання накладом в одну тисячу примірників у 2012 році випустили Волинська єпархія та видавництво «Горобець» за сприяння благодійного фонду «Рідна Волинь».

В українській персональній парафії Святих Мучеників Сергія і Вакха в Римі о год. 18.30 (Piazza Madonna dei Monti, 3, парафіяльний зал на 3-му поверсі) з благословення Преосвященного владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, у рамках екуменічних заходів між УГКЦ та УПЦ (МП) в Італії відбудеться презентація факсимільного видання Луцького Псалтиря XIV століття.

Захід відбувся за ініціативи Посольства України в Італійській Республіці. Очолив презентацію книги Архімандрит Амвросій (Макар), Настоятель православного храму св. Амвросія Медіоланського у м. Мілані.

У презентації взяли участь Кир Діоніcій (Ляхович), який виголосив вступне слово, духовенство УПЦ та УГКЦ, представники Посольства України в Італії та при Святому Престолі. А також широкі кола зацікавлених осіб.
 

Прес-служба УГКЦ в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Про смерть матері в Італії родичі дізналися із Інтернету

Італія вибила в “Газпрому” знижку