in

Лілія Мочула – переможниця італійського конкурсу молодих скульпторів

Тернопілянка Лілія Мочула зайняла перше місце на міжнародному конкурсі молодих скульпторів “Scultura da vivere”, який проходив у Кунео, на Півночі Італії.

Дівчина навчається на третьому курсі Римської академії мистецтв. Вважає Столицю Італії “найкрутішим місцем у світі, з точки зору мистецтва”. Вже другий рік поспіль вона виграє стипендію від фонду Laziodizu, що дозволяє навчатись в академії ти жити у гуртожитку.

Скульптура, подана на конкурс, носить назву “Точка зору”. Це – блок каменю з отворами, що символізують вікна у будинку, відкриті, закриті, напівзакриті шторами…

“Якщо уявити її у реальну величину, та дислокувати у міському парку, крізь віконечка буде видно частини міського пейзажу. Люди, що сидять на траві і дивляться крізь ці віконечка, бачитимуть фрагменти загальної картинки, тобто матимуть свою суб’єктивну точку зору. – Пояснює задум Лілія Мочула – Але ніхто із них не отримає комплексного зображення, якщо не візьмуть до уваги й те, що видно з інших віконечок”.

Також ця скульптура є інтерактивною, вона має зв’язок із спостерігачем: “Дітки можуть із нею  гратися: пролазити крізь отвори, бігати навкруги…” – завершує мисткиня.

Зараз молода мисткиня створила лише макет скульптури. Її реальні розміри складатимуть 3 метри довжиною, 2 метри висотою та 1 метр шириною.

Мрія Лілії, відтворити роботу у натуральну величину, буде реалізовано. Адже, за умовами конкурсу, скульптури будуть встановлені в одному з італійських міст та стануть їх невід’ємною частиною.

 

Докладніше про конкурс та її переможницю читайте ТУТ

Маріанна Сороневич

____________________________________

ІНШІ СТАТТІ, ЯКІ МОЖУТЬ ВАС ЗАЦІКАВИТИ:

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Неповторній Софії Лорен виповнився 81 рік

Обрано найкрасивішу дівчину Італії