in

Безвізовий сюрприз: заробітчани потрапили у пастку, про яку не попереджав ніхто

У безвізового режиму окрім плюсів знайшлися й суттєві складнощі, про які нас ніхто раніше не попереджав.

 

Віднедавна наших земляків під час спроби вилетіти до Європи почали активно перевіряти іноземні представники. Приміром, перед посадкою на рейс у напрямку Варшави потрібно “показатися” не тільки українським прикордонникам, а й польським та італійським.

У мережі оприлюднили знімки, де чітко видно: земляки досі стоять у чергах, очікуючи на вердикт:

“Іноземні прикордонники не оглядають, а розмовляють про причини візиту, порушення візового режиму. Наші прикордонники не просто не прокоментували те, що відбувається, а дуже попросили “не ставити зайвих запитань” і не знімати фото або відео, оскільки ми знаходимося в режимній зоні”, – скаржаться самі заробітчани в коментарях.

Чи передбачена така додаткова перевірка законодавством, точно невідомо і про терміни її завершення також не говориться.

Втім, попри всі можливі складнощі, українці досі не припинили шукати кращої долі та нормального заробітку за межами держави. Згідно статистики, починаючи з кінця березня 2018 року, за кордон вже виїхало понад 400 тисяч трудових мігрантів. Тобто кожну хвилину виїжджає два заробітчанина.

В алгоритм обчислень були закладені цифри, озвучені головою українського МЗС Павлом Клімкіним.

За його даними, щомісяця з України на заробітки виїжджає 100 тисяч людей. Що стосується Мінсоцполітики, то там провели більш масштабні і страхітливі підрахунки і заявили, що трудова міграція вже встигла торкнутися 9 мільйонів українців.

Крім того, Міжнародна організація праці встановила, що більшість українців із вищою освітою їдуть до Польщі, Чехії, Словаччини та влаштовуються на роботу на фабрики і поля. Там 39,2% мігрантів виконують елементарну роботу, 24,7% – займаються ремеслом, 16,5% – працюють у сфері продажів і послуг. Однак кожна з цих категорій заробляє набагато менше, ніж місцеве населення.

____________________________________________________________

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Заробітчани забезпечують стабільність гривні, – фінансовий експерт

В Україні викрили злочинну групу, яка роками підробляла італійську каву Lavazza