in

Українці каратимуть за використання автомобілів з іноземними номерами

З українців почали стягувати штрафи за використання автомобілів з іноземними номерами.

Українці, що придбали і постійно користуються машинами з іноземними номерами за законом не мають право їздити на таких автомобілях, така покупка може обернутися величезним штрафом.

За даними державної фіскальної служби на кінець 2016 року в Україну ввезено на умовах тимчасового ввезення близько 600 тисяч автомобілів.

Вищий адміністративний суд виніс перше рішення щодо власника такого авто. Згідно з ним, громадянин зобов’язаний заплатити суму в 400 тисяч гривень, що рівнозначно 300% податкових зборів, які він повинен був заплатити на кордоні. Його машина була конфіскована.

Продавець за кордоном, після продажу автомобіля, знімає його з реєстрації, адже якщо машина залишається зареєстрована на нього — він зобов’язаний буде сплачувати збори, купувати страховку, проходити техогляд.

Для того, щоб провезти автомобіль через кордон, реєстрація необхідна. Тому цей автомобіль набуває і оформляє на себе іноземна фірма.

Українець може проїхати через кордон на автомобілі за умови, що він поверне її через п’ять днів, якщо буде проїжджати на тому ж митному пункті, або через 10 днів — якщо буде проїжджати через інший пункт.

Іноземець може ввести на територію України автомобіль для особистого користування терміном на один рік.

Обидва варіанти є законними. І до тих пір, поки всі перераховані вище вимоги дотримані, до водіїв не виникає ніяких претензій.

Проте, ні в першому, ні в другому випадку українець НЕ може стати власником такого автомобіля.

Нагадаємо, що іноземець, який приїхав в Україну на своєму особистому авто, повинен використовувати його для особистого користування.

Віддати автомобіль в управління українцеві він може тільки в тому випадку, якщо йому потрібно провести якісь операції з машиною. Наприклад, завезти машину на СТО. Тобто українець, по суті, має право використовувати машину тільки для виконання доручення іноземця.

Для цього потрібна довіреність. З нею українець може сідати за кермо іноземного автомобіля.

Саме таку схему в більшості випадків пропонують компанії, які займаються «продажем» нерозмитнених автомобілів. При цьому українець не стає власником автомобіля.

Компанії, які займаються «продажем» нерозмитнених авто запевняють клієнтів, що ті стають власниками автомобілів. Тим не менше, факт передачі грошей, як і перехід права власності на машину ніде не реєструється.

На ділі покупець отримує автомобіль і довіреність. Тобто юридично «покупець» не має до автомобіля ніякого відношення.

Найчастіше буває так. Машина належить якійсь литовської фірмі. Кордон на цій машині перетинав співробітник цієї фірми. Він же повинен її повернути назад через рік.

Зв’язок із фірмою, яка організовувала покупку автомобіля, — умовна. Тобто, якщо щось станеться з компанією-власником автомобіля, з іноземцем, який цю машину привіз, з компанією, яка цю машину продала, — покупець не має ніяких юридичних гарантій і автомобіль в будь-який момент можуть забрати.

Якщо водія автомобіля на іноземних номерах затримує поліція, йому необхідно пояснити, що він лише керує даним транспортним на таких-то умовах і показати документи, які це підтверджують. Якщо водій буде доводити, що це його автомобіль, поліцейський може викликати представника митної служби, який буде змушений скласти протокол про порушення митного кодексу», — розповідає адвокат Максим Лазарев.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

МЗС запрошує до акції #СелфізПрапором

Готуємося до еміграції. Про що треба подумати перед тим, як виїхати в іншу країну