in

Як отримати дозвіл на в’їзд до ЄС після змін, анонсованих Європейською комісією?

Європейська комісія змінила майбутній порядку в’їзду до країн Шенгенської зони. Зміни стосуватимуться держав, що отримали безвізовий режим. Ці заходи продиктовані необхідністю уникнути відновлення прикордонного контролю між країнами ЄС, що діє зараз в результаті незаконної міграції.

Нова система стане до експлуатації з 1 січня 2020 року. Менше з тим, порядок отримання дозволу вже відомий. Вона діятиме лише для безвізових країн (але ми маємо підстави сподіватися, що Україна скоро увійде до їх переліку).

Як отримати дозвіл на в’їзд до ЄС?

Це – не заявка на візу: не знадобиться жодних довідок з роботи чи бронювань готелів.

Достатньо лише паспортних даних.

Подати заявку можна навіть за іншу людину – яка, приміром, зараз не має доступу до інтернету.

Теоретично можна податися навіть з аеропорту, якщо ви забули це зробити, але такий  шлях – досить небезпечний, адже авторизація може забрати деякий час. А на літак не пустять доти, доки ви не матимете номера авторизації.

І до речі, на питанні часу варто зупинитися окремо.

В Брюсселі наполягають, що 95% заявників отримуватимуть позитивну відповідь автоматично, протягом декількох хвилин після подання заявки. Ще 3-4% будуть схвалені після того, як їхню заявку розглянуть клерки центрального європейського органу, що контролюватиме роботу цієї системи. Залишок, 1-2% “підозрілих заявок”, будуть надіслані до держав-членів.

До слова, на цьому етапі наразі немає повної ясності щодо процедури – зокрема, щодо того, які саме країни будуть проводити перевірку. Очевидно, йдеться про ті держави, які під час автоматизованої перевірки покажуть, що у них можуть бути питання до даної особи.

Та повернімося до часу.

Навіть тим 5%, які не отримають моментальну авторизацію, не доведеться довго чекати. Майже всі матимуть відповідь протягом 72 годин.

Досвід США та Канади свідчить, що зазвичай йдеться про менший час – лише кілька годин.

Причому як центральна, так і національні служби працюватимуть цілодобово, тому не існуватиме  “проблеми вихідних” або складнощів з авторизацією в нічний час.

Лише окремим заявникам (як кажуть у Брюсселі, у “виключних випадках”) доведеться пройти додаткову перевірку. В тому числі, можливо, надати додаткові документи на запит міграційних служб.

Деталі цієї процедури наразі не роз’яснені. Можна припустити, що йдеться як про людей з серйозними підозрами щодо них (якщо в базах ЄС значиться, що ви часто літали до Сирії чи Ірану – чекайте на перевірку), так і про тих, хто мав побутові проблеми в окремих державах-членах ЄС (приміром, не сплатив штраф за неправильну парковку).

_________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Чому за в’їзд у ЄС вимагатимуть 5Є?

Українець фінішував другим на півмарафоні в Ріва-дель-Гарда