in

Однозначний вирок

Іноземець, який нелегально в’їхав на територію Італії, навіть якщо він проживає з сім’єю, може бути видворений з країни


Ситуація змінюється, якщо емігрант має родичів італійців, або перебуває у шлюбі з громадянином Італії. Але навіть якщо йому так поталанило, і він перебуває у шлюбі з особою неіталійської національності, але він нелегально приїхав до Італії, його можуть видворити з країни.

Так вирішив Конституційний Суд у своєму розпорядженні 158 (президент Аннібале Маріні, редактор Марія Ріта Саулле), за яким визнано незаконність вироку суду Генуї щодо іноземця, якого заборонили депортувати з країни, зважаючи на те, що його дружина, неповнолітній син та три сестри живуть в Італії.

Протиріччя виникли через інтерпретацію суддею Генуї частини декрету 286, ухваленого 1998 року, який передбачає
заборону видворення з країни іноземців, які проживають у ній з родичами до четвертого ступеня або перебувають у подружжі з особами італійської національності «і навіть мінімально бере до уваги охорону іноземців, їхнє право на цілісність сім’ї, їхнє проживання у подружжі з особою, яка має чинний дозвіл на проживання (і можливу наявність дітей, з якими можливо провести практику об’єднання сім’ї згідно з законом про материнство у імміграції.

На думку судді Генуї, параграф 2 декрету 266 від 1998 року забезпечує іноземцю базові права людини. Якщо він уже перебуває на території країни, то цілісність сім’ї не може бути порушено, – про це йдеться і у другому параграфі Конституції. На ухвалення вироку також вплинув уряд країни, представлений Державною генеральною адвокатурою.
Він вважає, що «під час об’єднання сім’ї мусять братися до уваги інші цінності, однаково важливі на території Італії – захист громадcького порядку, що є серед вимог, якими Республіка гарантує захист своїм громадянам».
Крім того, неможливість використати об’єднання сім’ї як виправдання того факту, що позивач нелегально в’їхав на
італійську територію, порушивши цим державний кордон країни».

Згідно з Радою, «потрібно віддати належну увагу порушеній проблемі. Об’єднання сімей у будь-якому випадку дозволяє іноземцю, одруженому з іншим іноземцем, уникати норм, передбачених для в’їзду у країну. Якщо іноземець одружений з особою італійської національності, або з громадянином Італії, то він не може бути видворений з країни. Шлюб між двома іноземцями та іноземцем та громадянином Італії не може розглядатись з однакової точки зору. Це питання навіть не підлягає обговоренню».

Ельвіо ПАСКА, переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Заарештований за фальшиві документи

Закарпатські митники перехопили 9 кг золота з Італії