in

Туристичний куш

Набуття чинності нового Візового кодексу ЄС спровокувало перегляд вимог до страхування українців, які виїжджають за кордон. Тепер мандрівникам доведеться купувати поліси не тільки на термін перебування за кордоном, але і страхуватися на “пільговий” 15-денний період.

Згідно з нормами Візового кодексу Євросоюзу, який набрав чинності 5 квітня, громадяни, які бажають отримати шенгенську візу, зобов’язані підтвердити наявність у них договору медичного страхування на весь час поїздки. Страховка повинна покривати будь-які витрати, які можуть виникнути у зв’язку з поверненням на батьківщину з медичних причин, наданням невідкладної медичної допомоги та / або невідкладної госпіталізацією або у зв’язку зі смертю застрахованого в період перебування на території держав – членів ЄС. Однак деякі посольства європейських країн в Україні вирішили доповнити зазначений у документі перелік вимог, наполігши на продовженні терміну дії туристичних полісів. При їх оформленні СК будуть зобов’язані приплюсувати до передбачуваного терміну перебування клієнта за кордоном ще 15 днів, збільшуючи, таким чином, період дії страховки на два тижні.

“Вимогу із запровадження додаткового періоду дії 15 днів до терміну запитуваної візи вже встановили посольства Латвії, Естонії, Угорщини, Словаччини і Голландії”, – розповіла президент Ліги страхових організацій Наталя Гудима.

Чиновники наполягають, що розтягування терміну страхування – не примха, а вимога євродокументу. “Відповідно до ст. 1924 Візового кодексу будь-яка одноразова в’їзна віза оформляється на 15 днів довше, ніж період, який запитує громадянин. У зв’язку з цим страховий поліс повинен бути оформлений відповідно до нових правил, тобто з передбаченими додатковими 15 днями”, – прокоментувала таке нововведення керівник консульсько-візового відділу Посольства Латвії в Україні Даце Аракелян. Хоча юристи вважають тлумачення посольствами кодексу занадто вільним, оскільки документ не містить прямих вимог щодо страхування на весь час дії візи.

“Наявність бонусного періоду в 15 календарних днів, встановленого в ст. 1924 ВК, ніяк не свідчить про те, що час поїздки автоматично продовжується на 15 днів. Таким чином, консульство не має права вимагати продовження договору страхування на ці 15 днів” , – підкреслила юрист ЮК Jurimex Зоряна Топорецька.

Ще один довід на користь збільшення терміну страховки – турбота про здоров’я і платоспроможність туристів, які за непередбаченими обставинами можуть застрягти в Європі. Яскравий приклад – ситуація з виверженням вулкана в Ісландії, в результаті якого були скасовані сотні авіарейсів у повітряних портах країн Старого Світу.

“Якщо термін дії візи довший, ніж період перебування, то у випадку непередбачених ситуацій (наприклад закриття аеропортів, як це сталося нещодавно) є можливість перенести дату виїзду і не скорочувати перебування в Шенгені. Зрозуміло, термін медичної страховки також повинен бути більше на 15 днів, але кількість днів страхування при цьому збільшувати не потрібно “, – упевнені в консульському відділі Посольства Угорської Республіки в Україні. Страховики згодні із посольствами.

“Через низку причин мандрівник ризикує несвоєчасно вилетіти додому, а дія поліса і страхового покриття тим часом закінчиться. За цей час з людиною може трапитися біда, знадобиться медична допомога, яка, можливо, буде йому не по кишені. А оплатити її буде вже нікому “, – зазначила заступник директора департаменту андеррайтингу та методології з особистих видів страхування СК “НАСТА” Галина Бобир.

Тим не менше, за словами страховиків, вони не мають наміру примушувати мандрівників оплачувати додаткові 15 днів страхування. Головні клієнти СК, які працюють на цьому ринку, – турагентства і туроператори, можуть сприйняти таку ідею несхвально.

“Ми не можемо піти на подорожчання полісів. Їх вартість була прорахована нашими партнерами – турагентствами заздалегідь, ще взимку. Тому піднімати ціни постфактум не неможливо”, – розповіла провідний спеціаліст департаменту особистого страхування АСК “ІНГО Україна” Агнеса Тарасенко. Компанії планують застосовувати практику, використовувану ними при продажу мультиполісів, призначених для багаторазових поїздок за кордон.

“Буде застосовуватися варіант програми “переривчастого” страхування. Наприклад, мандрівник буде вважатися застрахованим на п’ять днів протягом 20 днів дії візи, на 15 днів протягом 30 днів і т. д. В результаті поліс подорожчає не на багато”, – пояснила начальник відділу страхування громадян, які виїжджають за кордон, управління медичного та особистого страхування АТ “СГ” ТАС “(приватне) Вікторія Распопова. Втім, компанії не будуть перешкоджати, якщо турист захоче прискіпливо виконати вимоги посольства і купити поліс на значний строк.

“Якщо клієнт хоче застрахуватися на загальну кількість днів строку дії договору, компанія запропонує йому відповідні умови, перерахувавши його вартість”, – сказала головний менеджер департаменту андеррайтингу та методології ПСТ “Страхова компанія “Універсальна” Ольга Тітков. У підсумку, на думку експертів, обсяги премій із страхування громадян, які виїжджають за кордон, можуть незначно зрости.

“За деякими оцінками, цей сегмент може збільшитися на 10%”, – спрогнозувала директор департаменту особистих видів страхування СК “Allianz Україна” Зоя Сазонова. Перші результати нововведень страховики збираються підбивати після закінчення цьогорічного сезону відпусток.

Євгенія Андреєва,

 

http://news.finance.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Римський диспут українського науковця

Пропозиції ЦКРУОвI щодо сприяння об’єднавчому руху українців в Італії