in

Кому не варто позичати гроші

Не варто позичати понад 20 відсотків від своєї зарплати, кажуть спеціалісти із особистих фінансів. Під час позики варто врахувати всі за і проти. У жодному разі не слід боятися відмовити людині у позиці, навіть якщо вона родич або близький друг.

Знайомим із малими заробітками

Якщо відомо, що людині треба гроші, аби купити якусь річ чи якомь поліпшити добробут, а доходи у неї у більш ніж у два рази менші за позику, не варто з нею зв’язуватися. Є велика небезпека не отримати гроші назад.

“Можна, звісно і отримати, але через довший термін, ніж ви домовлялися. Таким людям слід позичати стільки, скільки ви готові втратити. Навіть якщо той, кому даєте кошти, є надійним, то в нього можуть трапитися непередбачувані ситуації та витрати. І він навіть за великого бажання не зможе повернути кошти”, – говорить порталу “Знай” спеціаліст із особистих фінансів Володимир Оксамитний.

Холерикам й імпульсивним

У людей, в яких нерідко міняється настрій, міняються інтереси взагалі не можна довіряти, вважає психолог Олена Мисник.

“Сьогодні їм треба вирішити проблему і вони всіма силами добиваються позики. Завтра ця проблема вже буде не актуальною, буде якась інша. Звісно, якщо йдеться про лікування чи допомогу їхнім рідним, виняток зробити можна. Але аж ніяк не варто позичати на купівлю телевізора чи пральної машини. Без цього можна обійтися”, – каже психолог.

Невпевненим

Якщо людина вживає багато слів накшталт “Може”, “мабуть”. Часто говорить не “я”, а “ми”, значить вона підпадає під вплив іншої людини. Є висока ймовірність, що рішення як позичити, так і віддати кошти належить не їй.

Непунктуальним

У тих, хто часто запізнюється розмиті часові межі. Вони більше дбають про свої інтереси й не здатні розподіляти час.

“А віддача боргу, особливо, якщо він становить більше двох-трьох зарплат боржника, – це чіткий і холодний розрахунок. Потрібно примушувати себе щомісяця відкладати певну суму. Непунктуальні зазвичай її переносять далі й далі цей процес”, – каже Володимир Оксамитний.

Шефу на роботі

Якщо шеф до звертається за позикою до підлеглого, то це вже сигнал того, що йому ніхто не позичає.

“Навіть менеджеру середньої ланки психологічно важко попросити позику в підлеглого. Тому варто керівнику одразу відмовити. Бо є ймовірність того, що він затягуватиме із поверненням коштів, а сіпати його буде не зручно. Та й це може напряму відобразитися на робочій атмосфері”, – говорить психолог Олена Мисник

Підкаблучникам

Чоловіки, якими керують у побуті жінки, дуже схильні не повертати гроші. Міняються пріоритети у дружини — змінюються плани і в чоловіка.

“Якщо подружжю потрібні гроші, краще про позику домовлятися із жінкою у такому випадку”, – каже Володимир.

Любителям випити

Такі люди за вдачею подібні до азартних гравців і шопоголіків. Вони живуть лише миттєвими інтересами і не здатні планувати свої зобов’язання й виконувати їх.

Друзям

Через позику грошей стосунки друзів у більшості випадків змінюються.

“Зазвичай через це виникають певні образи й нодомовки. Взагалі із психологічної точки, зору позика у друга — є намаганням маніпулювати ним. Тому не варто піддаватися на це”, – каже психолог Валерія Цихоня.

Батькам і дітям

Цим людям варто давати кошти без повернення.

____________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Найважливіші кроки для початку малого бізнесу в Італії

Великий Піст: у православних та греко-католиків – з 27 лютого