in

Золота десятка продуктів-імуностимуляторів

10 продуктів, які допоможуть активізувати захисні сили організму

 

Осінь і зима − сезони застуд, і до них треба підійти з міцним імунітетом. Для цього необхідно вже сьогодні почати заходи щодо його зміцнення. Звичайно, необхідна ранкова гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі і загартовування, але важливо ще і харчування, яке допоможе активізувати захисні сили організму.

Усі свіжі продукти так чи інакше допомагають у зміцненні імунітету, є джерелами вітамінів, мінералів і поживних речовин. Однак серед них є кілька визнаних лідерів. Регулярне включення їх в щоденний раціон дозволить зміцнити організм і захистити його від інфекцій. Експериментуйте, готуйте нові страви, інгредієнтами яких стануть ці багаті вітамінами продукти. Вони доступні всім, їх можна додавати у звичні страви, готувати страви з ними або їсти окремо

Ось 10 продуктів, які здатні зміцнити імунітет та швидко поправити здоров’я.

БРОКОЛІ

Броколі містить велику кількість вітамінів А, С, Е, D та мінералів. Саме вони роблять броколі таким цінним продуктом, який зміцнює імунну систему організму. Але найціннішим є речовина сульфорафан. Вона вбиває види бактерій, які несприйнятливі до антибіотиків та які викликають виразку шлунка. Саме сульфорафан перешкоджає виникненню раку шлунка. Щоб зберегти корисні речовини, бажано броколі не обсмажувати.

ПЕРЕЦЬ

 

wolezdrowo-pl

 

І солодкий, і гіркий (пекучий) перець − рекордсмени за вмістом вітамінів, тому ми їх включили в нашу «золоту» десятку.
Солодкий перець містить багато поживних речовин при невисокій калорійності. Цей овоч багатий вітаміном С, бета-каротином і фітохімічними речовинами. Перець містить більше вітаміну С, ніж інші овочі і фрукти, включаючи цитрусові.

kobieta-pl

Гострий червоний перець містить майже всі вітаміни групи В, ефірні олії, азотні речовини, калій, натрій, залізо, фосфор, сірку, хлор та кремній. Також у ньому достатньо каротину та вітаміну С. Перець полегшує дихання, оскільки має антигістамінні властивості.

ГАРБУЗ

Гарбуз – надзвичайно корисний продукт, який цінується у всьому світі. У ньому є вітаміни групи В, C, E, D, РР, а також рідкісний вітамін T, який впливає на обмінні процеси в організмі. Рослинні пектини, що містяться в гарбузі, виводять з організму зайву сіль, токсини, надлишки холестерину, шлаки і знижують високий тиск.

 

tesco

ГРИБИ

Гриби унікальні тим, що містять аж 18 амінокислот, незамінних для людини.
Завдяки вмісту бета-глюканів гриби призначають для відновлення роботи імунної системи, вони зміцнюють організм і борються з інфекційними захворюваннями. Саме тому варені гриби призначають під час вірусів, коли велика кількість людей заражаються ГРВІ і потрібно зміцнити імунітет.
Гриби містять велику кількість селену та нікотинової кислоти, отож мають антибактеріальні, противірусні, протизапальні властивості.
У них є багато клітковини, яка поліпшує травлення, очищає організм і сприяє схудненню. За вмістом вітамінів цей продукт перевершує деякі овочі і фрукти. У грибах міститься багато вітаміну B, в підберезниках і підосичники стільки вітаміну PP, скільки в печінці і дріжджах. Тільки уявіть, що вітаміну D в цьому продукті майже стільки ж, скільки у вершковому маслі. Є у грибах і вітамін А, особливо у лисичках, білих і рижиках. Зібрані влітку або восени, ретельно відібрані і висушені гриби, зберігають всі свої поживні та смакові властивості протягом тривалого часу.

 

korysniporady-com-ua

ЙОГУРТ

Йогурт містить велику кількість корисних бактерій − пробіотиків. Цей кисломолочний продукт підвищує в організмі вміст вітаміну D, збільшує кількість лейкоцитів у крові. Цим самим підвищує імунну систему та знижує ймовірність виникнення респіраторних захворювань. Привчіть себе випивати одну склянку йогурту в день і не знатимете, що таке застуда.

 

У процесі розмноження йогуртові культури виробляють фолієву кислоту і вітамін В12 – вітаміни, які особливо цінні для жіночого організму. Йогурт знижує рівень холестерину. Йогурт зміцнює імунну систему, захищає організм від ракових захворювань та живить білі кров’яні тільця, тим самим підвищуючи ефективність їх діяльності.

 

Йогурт бореться зі шкідливими бактеріями. У нашому кишечнику живе 100-500 трильйонів шкідливих і корисних бактерій. Та коли туди потрапляють антибіотики, вони знищують усе підряд, не розбираючи хороші вони чи погані. Тому, щоб контролювати баланс бактерій у кишечнику, включайте у свій раціон щоденну порцію йогурту під час курсу антибіотикотерапії.

Регулярне вживання йогурту допомагає засвоювати поживні речовини не тільки з власне йогурту, а й з інших продуктів. За даними дієтологів, у 240 грамах натурального йогурту міститься усього 140 калорій.

 

medvoice-ru

 

ЛИМОН

 Лимон не лише рятує від сезонних застуд та інфекцій, але і завдяки потужному антиоксиданту – аскорбінці – запобігає передчасному старінню. М’якоть лимона багата пектинами, які виводять з організму токсини і шлаки, захищаючи його від серцево-судинних і онкологічних захворювань. А в лимонній цедрі є біофлавоноїди, які допомагають підтримати тонус капілярів. Цитрина містить багато вітамінів групи В, які допомагають боротися з безсонням і депресією. Вітамін А відповідає за хороший зір і стан слизових оболонок, а вітамін Р допомагає організму засвоїти аскорбінову кислоту.

Якщо в день ви з’їдатиме по скибці лимона, це дозволить вам отримати заряд бадьорості і порцію вітаміну С для підтримки імунного захисту. Можна перемолоти лимон на м’ясорубці або подрібнити в блендері і змішати з медом, і їсти цю суміш двічі на день.

 

z-milosci-do-slodkosci-pl

ІМБИР

Імбир багатий на ефірні масла, амінокислоти, вітамін В1, В2, С, А. Це робить його дуже корисним продуктом. У корені імбиру міститься гінгерол − елемент, який є і в перці чилі, що пече. Імбир підвищує захисні сили організму, захищає від вірусів та інфекцій, зменшує нудоту. Щоб постійно підтримувати свій організм у формі, імбир варто застосовувати як приправу до різних страв. Він не лише захистить імунітет, а й надасть пікантності звичайним продуктам. З нього також готують смачний чай.

 

hochu-ua

ГОРІХИ

У горіхах міститься цинк, селен та омега-3 кислоти. Ці елементи підвищують імунітет, допомагають швидше відновитись організму після хвороби. Омега-кислоти стимулюють розумову діяльність та успішно протистоять респіраторним захворюванням. Варто включати волоські горіхи в свій раціон при авітамінозі. Ядра горіхів містять усі корисні мікроелементи для людського організму: залізо, йод, магній, кальцій, калій, фосфор тощо. Мають набір вітамінів: А, Е, В1, В2, В3, В6, РР, С., білки та вуглеводи. Горіхи також включають у раціон після тривалих хвороб, при занепаді сил. Горіхи додають сили і бадьорості.

www-nashakuhnja-ru

Привчіть себе їсти горіхи щодня. Їжте їх на сніданок: подрібніть і домішайте у кашу, йогурт чи смузі. Посмакуйте горіхами під час перегляду кінофільму або гри улюбленої команди замість чипсів і печива. Додавайте помелені горіхи в гарніри. Посипайте ними смажені овочі, салати. Додавайте до приготовленого рису або страв з куркою. Однак слід пам’ятати, що будь-які горіхи – доволі калорійні продукти. Рекомендована добова норма – не більше ніж 10 штук на день.

МЕД

 

Мед − смачний комплекс вітамінів і мінералів. У ньому міститься глюкоза, фруктоза, залізо, йод, магній, калій, кальцій та інші корисні елементи для нашого організму, які мають імунно-стимулювальну дію. Достатньо лише однієї ложечки меду вдень, щоб організм був стійкіший до застудних захворювань. Найкраще поєднувати його із сухофруктами та горіхами.

baikal-healer.ru

Мед – унікальний природний продукт, який має на наш організм антибактеріальну, протигрибкову та антивірусну дію. Він допомагає людям, які страждають на анемію, дозволений людям із цукровим діабетом, покращує стан кісток і зубів, насичуючи організм кальцієм, а також утримує його в організмі. А чи знали ви, що мед – природний афродизіак? Він збільшує швидкість руху сперматозоїдів і підсилює їхню активність, а тому допомагає деяким парам народити довгоочікувану дитину.

ЧАСНИК

zakaz-ua

Найпростіший та найдешевший «лікар» − це часник. Він містить калій, кальцій, натрій, магній, фосфорну, кремнієву, сірчану кислоти, вітаміни C, D, B, фітостерини, селен, фітонциди, ефірні олії та антиоксиданти. Це − натуральний антибіотик. Він розріджує кров, знижує артеріальний тиск, знеболює, запобігає онкоутворенням. Має протитоксичну та антимікробну дію. Це один з небагатьох продуктів, у якому при термічній обробці корисні властивості не втрачаються. Тож не обов’язково їсти сирий часник, його можна використовувати як спеції для різноманітних страв.

Раз на день за 30 хвилин до їди вживати по 1 ст. ложці профілактичної суміші, приготовленої із середнього розміру головки часнику. Часник подрібнити, до нього додати половину дрібно нарізаного лимона разом з цедрою. Залити суміш холодною кип’яченою водою (0,5 л) і настояти 4-5 днів у темному місці. Як профілактичний засіб можна вживати до весни.

Будьте здорові!

________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Помпеях туристів заарештували за крадіжку каменів на розкопках

У Римі презентуватимуть дві книги військового капелана УГКЦ