in

Росія “забула” запросити Україну на конференцію із безпеки?

    Завтра, 16 квітня в Москві відбудеться конференція з питань безпеки, організована Міністерство оборони РФ. Запрошення до участі були надіслані міністрам оборони більше 80 держав і керівництву НАТО, але не Україні. Невже забули про найближчого сусіда, на території яконо іде війна?

 

Ініціювання та проведення Москвою конференції з питань безпеки є черговим намаганням Кремля дистанціюватися від конфлікту на Сході України шляхом обговорення у експертному середовищі питань європейської регіональної безпеки та боротьби з загрозою близькосхідного тероризму. При цьому Росія позиціонує себе виключно як сторона, яка стурбована розвитком ситуації навколо діяльності радикальних ісламських угруповань та зацікавлена в розвитку міжнародного військового співробітництва з цього питання. Питання розв’язання конфлікту в Україні та безпосередня участь в ньому РФ заперечується.
Підтвердженням цього є той факт, що Росія побоялась запрошувати на конференцію представників України.

Відкидаючи звинувачення та заперечуючи факти присутності російських військових та техніки в Україні, Москва намагатиметься просувати тези щодо відігрівання нею ключової ролі у безпековій сфері регіону та прихильності положенням Мінських домовленостей.

Не виключається використання вказаного міжнародного заходу для камуфлювання причетності РФ до можливої ескалації військового конфлікту на Донбасі за безпосередньої участі Кремля. Порушення перемир’я та режиму припинення вогню свідчитимуть про відсутність жодного суттєвого прогресу в процесі врегулювання конфлікту на виконання Мінських домовленостей.

Відновлення масштабних воєнний дій на сході України свідчитимуть про небажання Росії припинити агресію проти України та використати свій вплив для спонукання сепаратистських угруповань до конструктивної позиції.

Крім того, демонструючи стурбованість безпековою ситуацією в Європі, Москва намагатиметься послабити санкційний режим проти Росії. Важливим є збереження країнами Заходу умов скасування санкції проти РФ за умови повернення Москви до дотримання норм міжнародного права.

З метою легітимізації своїх дій відносно України, а можливо, в майбутньому, проти інших держав, РФ намагається піднімати питання перегляду існуючих міжнародних засобів – договорів та домовленостей, які стосуються регіональної та глобальної стабільності. Така позиція є неприйнятною, оскільки свідчить про те, що Москва може нехтувати існуючими міждержавними нормами, брутально порушувати їх, а потім виробляти нові, вигідні їй принципи співіснування.

Такий підхід повинен стурбувати в першу чергу держави пострадянського простору, оскільки вони перебувають під першочерговою загрозою імперських амбіцій Росії. Це насамперед Молдова, Казахстан, Білорусь, Азербайджан. До сфери інтересів Кремля належать також Прибалтійські країни, Польща.

Участь у заході підтвердили Вірменія, Білорусь, Киргизстан, Таджикистан, Аргентина, Індонезія, Іран, Пакистан, Сербія, ПАР, Афганістан.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Per evitare temi scottanti, Mosca non ha invitato Ucraina alla conferenza sulla sicurezza

Незабаром українські водійські посвідчення будуть визнаватися в Італії