in

Зміни в нарахуванні пенсій, заробітніх плат і податків в 2017 році

З січня 2017 року в Україні починає діяти ряд нових законів, які стосуються життя як пересічних українців, так і бізнесу.

Йдеться про нововведення в нарахуванні заробітної плати та пенсійного забезпечення, стипендії та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, акцизи, пільги та багато іншого.

Відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 1 січня  (№1058-15), в Україні запускається накопичувальна система виплати пенсій. Тепер кожен українець молодший тридцяти п’яти років почне відраховувати частину своєї зарплати на майбутню пенсію. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, і скористатися ними можна буде тільки після виходу на заслужений відпочинок. При цьому протягом п’яти років відсоток відрахувань поступово зросте з двох до семи відсотків. Надалі цей відсоток буде залишатися незмінним. За рік планується залучити близько 5 млрд грн.

Але разом з тим будуть проводитися і відрахування за солідарною пенсійною системою. Таким чином, при одночасному функціонуванні  солідарної та накопичувальної пенсійної системи деяким категоріям громадян доведеться платити більше податків (тобто за схемою 22 + 7 відсотків) протягом найближчих років.

Такий законопроект також істотно скорочує число одержувачів стипендій, але при цьому розмір стипендії зросте. Так, якщо зараз студенти отримують мінімум 840 грн, то з Нового року будуть отримувати 1100 грн. Самі ж стипендії поділяються на два види: соціальні стипендії ВНЗ, які студенти будуть отримувати, виходячи з рівня доходу сім’ї та успіхів у навчанні, і академічні, які будуть отримувати ті, що досягли значних успіхів у навчанні або науковій діяльності відповідно до критеріїв, встановлених Кабміном. Кількість таких студентів (курсантів) буде визначати вчена рада вузу в рамках визначеного Кабміном загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, і стипендіального фонду.

Також з 1 січня вступає в силу закон “Про внесення змін до Закону України” Про вищу освіту “(№1415-19) щодо працевлаштування випускників.

Законом надається право на першочергове зарахування до вищих медичних та педагогічних навчальних закладів на державне замовлення осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу.

Закон “Про внесення змін до Закону України” Про телебачення і радіомовлення ” (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги)” (№ 1663-19) населення стосується побічно, але по любителям широкого спектру телеканалів і програм вдарити може безпосередньо.

Відповідно до документа, медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їхніх мережах А це означає пряме підвищення абонплати для споживачів.

Зміниться в Україні і ставка єдиного податку. Головна зміна, яку було внесено до Податкового кодексу України, – ставка єдиного податку для першої групи – залишається на рівні десяти відсотків, але не прив’язується до мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня.

Цього року Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні” (№1797-19), деякі положення якого також вступають в силу з 1 січня 2017 року.

Зазначеним законодавчим актом внесено комплексні зміни в розділи Податкового кодексу, спрямовані на: вдосконалення загальних положень з адміністрування податків і зборів, а також податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати і податку на майно, спеціальних податкових режимів та ліквідацію податкової міліції.
Змінюється з нового року система державної підтримки сільгоспвиробників. З 1 січня для них скасовується спеціальний режим з ПДВ.

У зв’язку з цим, відповідно до закону №1791-19″ Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році “, сільгоспвиробникам потрібно буде до 15 січня зареєструвати податкові накладні.

Сільгоспвиробники, які відповідають певним критеріям, отримають право на отримання дотацій з держбюджету. Для цього всього лише потрібно включити підприємство до спеціального Реєстру одержувачів бюджетних дотацій, які, до слова, збільшаться вдвічі і складуть п’ять з половиною млрд грн. У п’ять разів зросте бюджет Міністерства аграрної політики і складе майже сім з половиною млрд грн.

1 січня підвищуються також акцизи на алкоголь і сигарети. Це передбачено законом “Про Державний бюджет на 2017 рік” (№1801-19). Так, акцизи на алкоголь підвищуються на 12 відсотків, за винятком слабоалкогольних напоїв (вміст спирту в яких від піввідсотка до восьми з половиною відсотків), на які підвищена ставка знижується на 44 відсотки до рівня звичайної – з двохсот грн за 1 л 100-відсоткового спирту до ста вісімнадцяти грн.

Специфічна ставка акцизу на тютюнові вироби, а також мінімальне акцизне податкове зобов’язання підвищується на 40 відсотків. На 12 відсотків збільшено ставки екологічного податку, ренти за користування радіочастотами для більшої частини видів радіозв’язку (для частот під 4G збільшується майже в 500 разів для стимулювання розвитку даного виду зв’язку).

_______________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2017

З 1 січня українські водії сплачуватимуть чотири нові податки