in

«Розмовляючі» пігулки, або Як італійці готуються до старіння населення

   Літні люди заслужили на гідну старість, переконані в Італії, що має найстаріше населення у Європі. Країна оснащується різними технологічними витребеньками для тих, кому за 65.

Ідея проста: країна з найстарішим населенням у Європі робить ставку на так звані «розумні домівки». Такі помешкання оснащені різними електронними пристроями, що розроблені спеціально для тих, кому за 65. Розробкою «розумних домівок» займається «Italia Longeva» («Італія довгожителів»)  – Національне агентство з питань старіння, створене за ініціативою Міністерства охорони здоров’я, Національного Інституту з вивчення та догляду за старими (Inrca) та керівництва регіону Марке з найстарішим в Італії населенням. Проект «розумної домівки» у четвер, 14 червня, офіційно презентують в місті Анконі.

Нове бачення старості

Серед приладів, що покликані робити життя літніх людей безпечнішим, є, наприклад, електронні браслети, які у випадку, коли людина впала й не підводиться певний час, автоматично надсилають сигнал тривоги до «швидкої». Або спеціальні контейнери для пігулок з таймером, які, якщо чергова пігулка не була прийнята, починають сигналити чи вмикають голосове нагадування. Ще одним прикладом є використання так званої телемедицини: людина мусить лише прикласти до тіла мікросенсори, і важливі параметри роботи серця чи рівня цукру у крові будуть надіслані лікареві у режимі реального часу.

Інші розробки мають подбати про комфорт домівки літньої людини. Такими є мобільні телефони зі спеціальних матеріалів для хворих на атрит та пральні машини з однією-єдиною кнопкою. «Наша мета – це впровадження нової «культури старіння», – пояснює президент організації «Italia Longeva» Роберто Бернабей. – Ми хочемо поставити літню людину та її потреби у центр уваги. Для цього потрібно скоординувати наукові, медичні, соціальні, економічні та технологічні ідеї».

Довголіття як стимул для економіки?

Довголіття може стати додатковою можливістю економічного зростання для країни, переконані співробітники «Italia Longeva». Нове розуміння літньої людини та товарів для неї має стати для виробників стимулом розробляти нові матеріали, вироби та послуги, які, до того ж, можна буде продавати не лише в Італії, але й у інших країнах, що старішають. Розвиток цієї галузі корисний для економіки й з іншої точки зору, пояснює Роберто Бернабей: «Украй необхідно надати літнім людям можливість бути більш незалежними, автономними, полегшити їм умови життя.  До того ж, це знизить навантаження на систему охорони здоров’я».

На шляху до запровадження «розумних домівок» у національному масштабі поки що стоять дві проблеми: всі технологічні новинки мають бути доступними, тобто дешевими. А другою проблемою є те, що нинішнім літнім людям може бути заскладно опанувати таку «розумну домівку», «нафаршовану» найновітнішими винаходами. Адже, за даними італійської статистики, нині лише 10 відсотків тих, кому за 65, вміє користуватися принаймні звичайним комп’ютером. Утім, експерти переконані, що обидві проблеми вирішаться з часом.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Городенківська заробітчанка взяла шлюб із майже сторічним італійцем

Чому італійці не хочуть одружуватися?