in

Понад 30 дітей з різних областей України за три роки прооперовано в Італії

Протягом трьох років в Україні діє проект «МЕЛО», який реалізовує організація LICOS (Італійська лабораторія співпраці та розвитку). Він дає змогу дітям-сиротам і дітям з малозабезпечених сімей проходити високовартісне кваліфіковане лікування в області психіатрії, пластичної та кардіохірургій в медичних закладах Італії. За цей час було прооперовано більш як тридцять дітей з різних областей України. Повідомили ЗІКу 20 липня організатори.

Проект стартував як такий, що відправляв на лікування до Італії дітей з важкими захворюваннями серця. «В Україні оперувати дітей з такими вадами переважно відмовляються, – коментує президент організації LICOS Алессандро Калі. – Попри те, що в Україні досить компетентні кардіохірурги та кардіологи, в лікарнях недостатньо потрібного устаткування. І навіть якщо операцію буде зроблено на високому рівні, то після неї виходжувати та реабілітувати дитину складно».

Здебільшого в рамках проекту здійснюють післяопікові пластичні операції та операції на серці. Поступово до пректу долучають заклади, які займаються лікуванням дітей з психічними відхиленнями. До прикладу, у Львові співпраця з LICOS відбувається на базі Львівського обласного дитячого психо-неврологічного диспансеру.

Окрім лікування українських дітей, проект дозволяє підвищити кваліфікацію українських медиків. Кілька разів на рік до Італії вирушає група лікарів різних спеціальностей, які проходять стажування в клініці в місті Брешія, що на півночі країни. Італійські медики також приїжджатимуть сюди, щоб ознайомитись з українськими методами лікування. Першу групу на чолі з головним лікарем клініки в Брешії очікують вже в вересні цього року.

В рамках українсько-італійської співпраці планується створення Інтернет-мережі, яка об’єднає всі лікарні-учасниці проекту. Дитину зможуть спостерігати за допомогою веб-камер спеціалісти з різних установ. Крім того, в мережі буде створено базу даних пацієнта, де буде міститися докладна інформація про хворого в рамках чинного законодавства України. На думку координаторів та учасників проекту, це дасть змогу точно поставити діагноз та збільшить шанси дітей на максимально ефективне лікування.

Результатом всієї кампанії буде створення робочих українсько-італійських груп, які будуть працювати в різних напрямках.

http://www.zik.com.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Колізеї показали конфісковані старожитності на суму майже в 20 млн доларівУ Колізеї показали конфісковані старожитності на суму майже в 20 млн доларів

В Україні можуть ввести магнітні картки для паспортного контролю