in

Неаполь. Відбулася виставка української художниці Ольга Антоненко “Aimer en capitales” (Кохання в столиці)

20 квітня у престижній галереї Монтеулівето в Неаполі відкрилася виставка картин української художниці Ольги Антоненко під назвою “Aimer en capitales” (Кохання в столиці)

Ольга Антоненко народилася в Києві. Закінчила архітектурно-дизайнерський факультет Київського Будівельного Інституту. Працювала в монументально-декоративній організації, здійснювала монументальні роботи для столиці та навколишніх міст. “Почала малювати я ще в ранньому віці, – розповідає художниця, – хоча в школі, мої роботи учителі оцінювали тільки на “2” і “3”, бо вважали, що я не вмію малювати. Серйозно займатись живописом я почала лише в інституті. Спочатку працювала тільки гуашшю. Але поступово перейшла до усіх монументальних технік. Зараз займаюсь декором будівель. Працюю одночасно як монументаліст та дизайнер. Улюблених тем, мабуть, у мене не має. Схиляю голову перед усіма людськими почуттями. Намагаюсь їх показати й розвинути у моїх творах…”.

 

На виставці Ольги Антоненко “AIMER EN CAPITALES” знаходимо сім полотен, у яких вона прагнула відобразити внутрішні контрасти великого почуття – Любові. Її твори – свого роду, анаграмма, що кодує сім літер, які складають французьку фразу “JE T’AIME” (Я тебе кохаю). Посередництвом яскравих кольорів імпресіонізму, звивистих та схрещених форм, художниця передає зміст почуття, складовими якого є також ревність, спокуса, егоїзм, трепетне очікувння безкінечних обіймів. Під кожним художнім твором Ольги створюють “ехо” тексти, написані французьким майстром слова Жаном Лаумоурексом. Для того, щоб посилити почуття й надати іншої гармонійної форми. Наприклад “А” як “amore” і як “alleanza”, яка об’єднує пензель і перо, як в житті, так і в мистецтві, цих двох вразливих артистів, яких вартує побачити й відкрити для себе.
До цих семи полотен добавляються ще шість, присвячених виключно Парижу, творчому духу якого художниця безмежно віддана. У цих полотнах, натхненних французькою столицею, Ольга переносить уяву в ілюзорну подорож поза поверхневістю речей, щоб ще раз дати відчути як сила кохання здатна піднестися над реальністю, яка оточує. На згадку мені приходять слова Альберта Кам’ю: “Як надійний засіб уникнути світського життя, радив би великі міста. У наші дні – це єдина, доступна нам, пустеля…”

Виставки картин Ольги Антоненко проходили в США, Канаді, Англії, Швейцарії, Києві, Москві, Парижі. У Неаполі виставка її картин триватиме до 10 травня.


Наталія ІВАНИШИН

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Декрет флуссі. У Модені розгляд клопотань завершено

Підтримаймо на Євробаченні українську співачку Міку Ньютон!