in

Овації організаторам, учасникам та творчим колективам фестивалю “УКРО 2016”

Вже вдруге українців, які проживають на півночі Італії, об’єднує “Укрик”   – символ фестивалю української культури УКРО. Цього року фестиваль “УКРО 2016” відбувся 23 жовтня у Бергамо та згуртував українців з Болонії, Бассано делла Грапа, Тревізо, Тіени, Тренто, Брешії, Мілану та інших міст і містечок північної Італії.

 

Історія створення фестивалю досить цікава. Пригадуєте, що з об’єктивних причин Україна не змогла бути представленою на Весвітній виставці “ЕКСПО-2015” у Мілані під гаслом “Нагодувати планету, енергія для життя”.  Ось тому, організатори фестивалю і взяли за мету представити Україну та її культуру у Мілані. Не хлібом єдиним живе людина — одна  з моральних засад, що існує в суспільстві.  Тож фестиваль “УКРО” має за ціль збереження українських традицій, відданість у дружбі, закоханість у рідну мову, материнську пісню. Коли людина дбає про духовне, вона сама стає кращою, у неї поліпшуються стосунки з довколишнім світом і вона стає успішною в усіх своїх починаннях. А ще захід має амбітну мету — стати  найбільшим українським культурним заходом Північної Італії. Тоді ж, під час проведення І-го фестивалю у Мілані і народився Укрик, як його символ. Забіжу наперед та повідомлю, що Укрик вирушив в дорогу, відправився у Брешію. Естафету в проведенні фестивалю на наступний рік українці міста Бергамо передали  землякам із міста Брешії.

Фестиваль було започатковано з метою популяризація української культури на теренах Італії шляхом участі у ньому аматорських творчих колективів з діаспори та професійних виконавців з України.   Цей фестиваль вдруге стає найбільшою культурною подією, яку провела українська діаспора півночі Італії.

Українська громада міста Бергамо цікаво та креативно підійшла до організації та проведення фестивалю. Його концепція полягає в якомога ширшому залученні земляків та творчих колективів до його участі.  Під час “УКРО 2016”  організували виставку-продаж виробів народних ремесел; майстрині у майстер-класах навчали традиційних українських народних промислів; газди та газдині з Бергамо разом зі своїми дітками, які відвідують українську школу, влаштували парад традиційного українського одягу;  місцеві кухарі та господині приготували типові українські страви; під час фестивалю провели благодійну лотерею, а самі найталановитіші земляки співали, танцювали, жартували — своїми піснями і танцями заряджали гостей світлою та радісною енергією не тільки на цей день, а й до наступного фестивалю. Оргкомітет подбав про те, щоб час, який учасники та глядачі провели на фестивалі був для всіх не лише приємним, але і сповненим незабутніх вражень. Розсіяні по всій північній Італії українці під час фестивалю відчули себе однією родиною, поринули у виняткову фестивальну атмосферу, у рідну культуру і традиції.
Проведення такого фестивалю це подія в ім’я розвитку культурного потенціалу української нації, збереженню її духовності та самобутності українців за кордоном.


У заході взяв участь  Генеральний консул в Мілані Роман Горяйнов, який привітав організаторів та гостей з нагоди відкриття другого фестивалю української культури «УКРО».

На фестиваль “УКРО 2016” у Бергамо завітав співак Сергій Файфура.  Він виконав двомовну пісню зі свого доробку “Бандера” на тему відносин між Росією та Україною, в якій миролюбний українець, що описує рідну землю, ніби звертається до агресивно налаштованого “ватника”.

Під час фестивалю були виставнені в експозиції та на продаж роботи маленької художниці Насті Блащук, яка підкорила серця багатьох, не тільки в Україні, а й за її межами. Настя кошти з проданих картин віддає на лікування старшої сестри.


Привернула увагу експозиція картин 9-річного буковинця Даника Гулько, який страждає на аутизм. Даник мріє, що його картини куплять і він поїде на реабілітацію на море.

Подія такого масштабу як Фестиваль “УКРО” не могла відбутись без фінансової підтримки спонсорів та благочинності небайдужих українців громади з Бергамо. Організатори працювали злагоджено з командою волонтерів, щоб фестиваль пройшов безперешкодно.

Планувала назвати всіх спонсорів, організаторів, учасників  та аматорських творчих колективів фестивалю “УКРО-2016” поіменно, але це буде довгий список людей доброї волі, які щасливі та приностять щастя та радість іншим. Мабуть, буде доцільніше започаткувати нову сторінку у “ВІКІПЕДІЯ” та почати писати історію фестивалю “УКРО” з вказівкою дат, місць проведень, організаторів, учасників та творчих колективів, які подарували нам частинку свого серця та промені щастя.


Ось як відзначила що таке щастя одна із співзасновників та співорганізаторів першого фестивалю “УКРО” Наталія Стасюк: “Щастя. Це слово для всіх нас має своє значення. Для декого це гроші. А для когось щастя це  громадська  робота, допомога іншим, спілкування з друзями. Щастя це організувати фестиваль, розказати всьому світу про Україну, про українську культуру. Щастя це коли багато друзів тобі допомагають в підготовці. Щастя це коли під час підготовки до фестивалю ти знаходиш нових друзів-однодумців.”

Яким бачать наступні фестивалі “УКРО” ваші гості? В рамках майбутніх фестивалів ми залюбки відвідаємо покази фільмів з українською тематикою чи театральні вистави, експозиції українського живопису чи фото виставки, зустрічі з літераторами чи поетами. Впевнені, що метою фестивалю залишиться поширення української культури, шляхом підтримки  художніх колективів українців з Італії та презентації професійних виконавців з України, а  також популяризація народних традицій та ремесел.  Віримо, що фестиваль “УКРО” буде місцем зустрічей українців, які долатимуть сотні кілометрів, щоб побути разом, а також буде неповторним  шансом поспілкуватися з українською спадщиною у їй прекрасній багатогранності. Чекатимемо з нетерпінням на наступний фестиваль, як нагоду побачитися з нашими земляками з інших міст, як нагоду знайомитися з  молодою генерацією співаків, танцюристів, які навчаються чи працюють на півночі Італії. Переконані, що завдяки спонсорам та запрошеним гостям, наступні фестивалі “УКРО” матимуть шанс досягнути високого рівня, а також стати постійним елементом культурного життя українців та їх друзів з
Нехай наші серця наповнюються гордістю за неньку Україну, прагненням до єдності та порозуміння в українських громадах закордоном, а плідна праця організаторів фестивалю буде надійною запорукою успіху та розвитку фестивалів “УКРО” у майбутньому.


Шановні організатори, учасники фестивалю та творчі колективи, прийміть ще раз гучні оплески в знак вдячності, слави та шани. Ваші гості та уважні слухачі бажають всім Вам невичерпної енергії, творчого натхнення та доброго настрою. 

   
Наталія Оленюх

______________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Землетрус в Італії став найпотужнішим за понад 35 років

Українські чоловіки зайняли лідируючу позицію у рейтингу стрункості в Європі