in

В Римі презентовано книгу Тараса Дзюбанського “°Єдин свят”

  Тарас Дзюбанський у своїй новій книзі “ЄДИН СВЯТ” роздумує над біблійними, богословськими та історичними аспектами розуміння святості у християнському житті

 

Кожен з нас будучи християнином має хоча б мінімальне розуміння святості, як чогось ідеального і особливого, і досить часто як чогось недосяжного для простого мирянина. Ми звикли молитися до святих, вшановувати їх, але напевно мало хто замислювався жити так, щоб самому стати святим. Що ж таке святість? Чи досяжна вона для кожного?

«Святість не є «зарезервована» для окремих осіб. Кожна людина, сотворена на образ і подобу Божу, може і повинна вправлятися у чеснотах та уподібнюватися до Бога своїми думками, словами та вчинками» – пише Тарас Дзюбанський у своїй новій книзі «ЄДИН СВЯТ. Біблійні, богословські та історичні аспекти розуміння святості у християнському житті», котра вийшла друком минулого місяця в київському видавництві «Дух і Літера».

Офіційна презентація книги відбулася за сприяння Стемфордської Єпархії Української Греко-Католицької Церкви в місті Рим, де на даний час молодий автор проходить студії, в день передпразденства Зіслання Святого Духа, 25 травня 2012. Понад 70 осіб були присутніми під час представлення книги у відомому центрі «Про уніоне», що знаходиться на античній римській площі Навона.

Презентація розпочалася співом хористів Папської Колегії священномученика Йосафата, які заспівали декілька творів. Із вступним словом до присутніх звернувся директор центру д-р Джакомо Пулізі (Giacomo Puglisi), який розповів про історію та діяльність центру. У своєму слові д-р Пулізі пригадав про важливу роль Східних Церков в екуменічному діалозі.

Наступним доповідачем, з благословення Кардинала Анджело Амато, був Монсеньор Роберто Сарно, представник Ватиканської Конгрегації у справах Святих. О. Сарно розповів про процес канонізації Святих та чому Церква канонізує Святих. Доповідач привів приклад Української Греко-Католицької Церкви як Церкви мучеників та святих.

Опісля цього автор Тарас Дзюбанський поділився з присутніми змістом своєї нової книги, яка, окрім друкованого слова містить понад 40 ілюстрацій біблійних персонажів, блаженних та святих з короткими агіографіями та молитвами. За словами Тараса, «Святість потрібна, бо вона—Божа. Людський прогрес неможливий без святості та без намагання удосконалюватися. Наскільки кращим би були наші сім’ї, якщо б замість різноманітних популярних зіркових журналів, батьки читали Біблію та «Життя Святих»! Якби замість віри в те, що нам пророкують зірки та знаки зодіаку, ми частіше віддавалися під заступництво справжніх світил – Святих! Якби замість телешоу з «зірками» естради, ми переглядали фільми про Святих! Лише йдучи за нашим покликанням до святості, ми зможемо створити та утвердити культуру життя, культуру святості, яка є протилежністю до сьогоднішньої культури смерті вкоріненої в наше суспільство».

Наостанок Посол України при Святому Престолі, Тетяна Іжевська, вручила нагороду д-ру Паоло Парротта (директору Ватиканського Офісу Розкопок) за його внесок у розвиток паломницького руху до одних із найвизначніших місць християнства—до Могили святого апостола Петра у Ватикані.

Варто зазначити, що на представленні книги були присутні Преосвященний Владика Іриней (Білик), канонік Папської Базиліки Святої Марії Маджоре, Преосвященний Джованні (Марра), Архиєпископ дієцезії Тоді-Орвієто, д-р Сільвіо Менесес, Міністр-радник Посла Бразилії при Святому Престолі, с. Тереза Солюк, Генеральна Настоятелька Сестер Служебниць, о. Марко-Ярослав Семеген, Пасторальний координатор українців в Італії, п. Ярослав Мошкола, перший секретар Посольства України при Святому Престолі, представники Ватиканського Радіо та Посольства Російської Республіки до Святого Престолу, представники монаших згромаджень Східної та Латинської Церков, викладачі та студенти Папських університетів, гості з України та мама Тараса Дзюбанського.

Серед присутніх було розіграно лотерею і п’ятеро учасників отримали нову книгу у подарунок.

Тарасе, як зявилася ідея написати книгу власне про святість?
Декілька років тому я навчався на курсах Конгрегації у справах святих і ця тема мене дуже зацікавила. Актуальність теми постала так само і в моїх дослідницьких працях в рамках навчання на програмі міжконфесійного діалогу, адже спільне почитання святих є найкращим виявом духовної єдності особливо між вірними Православної і Католицької Церков.

Кого очікуєш побачити серед своїх читачів?
Кожного, кому не є байдужа святість. Книга подає багато парадигм святості в історії християнства, що показує нам велику різноманітність шляхів досягнення святості.

Якою буде тема наступної книги?
На разі готуюсь до захисту докторської дисертації про єдність Церков. Згодом хотів би написати книгу про міжрелігійний діалог.

Частини книги «Єдин свят» можна переглянути на веб-сторінці: http://issuu.com/duh-i-litera/docs/jedyn_sviat_extract
Нову книгу Тараса Дзюбанського «Єдин свят» та попередню його роботу «Почитання апостола Петра у Ватикані» бажаючі можуть придбати на сайті українського гуманітарного видавництва «Дух і Літера» та в книгарнях в Україні.
Мишко ДУМІНСЬКИЙ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Глава Банку Ватикану звільнений через скандал

Українців немає серед жертв землетрусу в Італії