in

В Римі відзначать 125-у річницю Патріарха Йосифа Сліпого

125-річчя від дня Йосифа Сліпого відзначатиметься на Всеукраїнському рівні, а також в предстоятеля Української греко-католицької церкви вшанують українці в Італії.

 

Слава Ісусу Христу!

Шановна Українська Громадо,

В неділю, 19 лютого 2017 року, о 10.00 год. у прокатедральному соборі Святої Софії у Римі владика Гліб Лончина очолить Архиєрейську Божественну Літургію  з нагоди 125-ої річниці уродин Патріарха Йосифа Сліпого, Предстоятеля УГКЦ в часи переслідування. Після Боженственної Літургії служитиметься Панахида в крипті собору, де було складено тлінні останки Ісповідника Віри.

Після молитовного вшанування пам’яті Патріарха Йосифа в актовому залі собору – показ документального фільму про його життєвий шлях.

Ласкаво запрошуємо Вас спільно відзначити цей ювілей.

Релігійне Товариство “Свята Софія”

Risultati immagini per Йосифа Сліпого

Довідково

Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 року в селі Заздрість, Теребовельського повіту в багатодітній родині. У 1898—1901 роках навчався в початковій школі села Заздрість. З другого класу вивчав польську, німецьку мови. 1911 року з відзнакою закінчив Тернопільську українську гімназію, здобув атестат зрілості. Під час візитації Тернопільщини митрополит Андрей відвідав гімназію, де вперше побачив юного Й. Сліпого в церковному хорі гімназії. Юнак запам’ятався йому високим зростом (під 2 метри), могутнім, красивим басом. Фактично, митрополит взяв його під опіку.

Вступив до Львівської духовної семінарії. у 1911, де, зустрівшись з митрополитом Андреєм Шептицьким, молодий юнак спитав поради: «чи бажання розпочати університетські студії може бути перешкодою до священства»? Глава УГКЦ розвіює сумніви Йосифа: «можна дуже добре користуватися наукою і навчанням в час служби Богові і це зовсім не є в контрасті з тайною священства».

Під час першої радянської окупації Західної України (22 грудня 1939) митрополит Андрей Шептицький, за згодою Папи Пія XII, висвятив таємно митрата Сліпого на єпископа з правом наступництва з титулом архієпископа Серрейського. 30 червня 1941 Й. Сліпий підтримав Акт відновлення Української держави.

По смерті митрополита Андрея Шептицького 1 листопада 1944 року перебрав провід над Галицькою митрополією. Разом з іншими українськими католицькими владиками 11 квітня 1945 року ув’язнений радянською владою; засуджений на 8 років важких робіт. Рік по тому, під тиском подібних репресій, було здійснено «самоліквідацію» Української греко-католицької церкви.
Відкидаючи постійні радянські пропозиції переходу на православ’я (зокрема пост митрополита Київського РПЦ), був далі засуджений у 1953, 1957, 1962 роках. Відбув разом 18 років заслання у таборах Сибіру, Мордовії, зокрема в Потьмі (табори: Дубравлаг).

Під час ув’язнення тривалий час хворів, неодноразово перебував на межі між життям та смертю.
9 лютого 1963 прибув до Риму, оселився у Ватикані. Керівники СРСР категорично забороняли Йосифу Сліпому повертатись в Україну (від радянського паспорта не відмовився).
У 1968, 1970, 1973 і 1976 роках кардинал Сліпий відбув архиєрейські подорожі країнами Європи, Америки, Азії, Австралії, щоб зміцнити зв’язки з вірними діаспори, пожвавити церковно-релігійне життя та репрезентувати Українську греко-католицьку церкву на чужині. Брав участь у трьох міжнародних євхаристійних конгресах.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Чи можна продовжити перебування в Італії після закінчення туристичної візи?

Факти про День Валентина, які ви могли не знати