in

Збірна України із спортивної ходьби у топі команід на чемпіонаті світу в Римі

Чоловіча збірна України в складі Руслана Дмитренко, Назара Коваленко, Івана Лосєва, Андрія Ковенко і Костянтина Пузанова увійшла до п’ятірки найсильніших на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби.

Від старту дистанції лідерство всередині збірної захопили Р.Дмітренко і Н. Коваленко. Власне, Р.Дмітренко протягом 15-ти кілометрів входив і до лідируючої групи чемпіонату. Тільки на заключних кілометрах відрив почав зменшуватися: китаєць Ван Чжень зумів відірватися і в підсумку здобути перемогу. Р.Дмітренко і Н. Коваленко стали дев’ятим і 14-м відповідно і тим самим забезпечили собі участь в Олімпійських іграх 2016 в Ріо-де-Жанейро.

Третім серед наших атлетів був І.Лосєв – тридцять друга позиція у класифіці. Саме три перші результати і йшли в командний залік.

А.Ковенко і дебютант змагань К.Пузанов фінішували один за одним – на 83-му і 84-му місцях відповідно.

Важливість чемпіонату світу для українських спортсменів була подвійною. На трасі вони одночасно були і командою, і суперниками, адже боролися не тільки за якомога вищі місця в Римі, але і за дві олімпійські ліцензії.

“Двоє атлетів з нашої команди, які в Італії найшвидше подолають 20 кілометрів, поїдуть на Олімпійські ігри. Ще одне місце гарантував собі Ігор Главан ще в минулому році”, – підтвердив перед початком турніру головний тренер України з видів витривалості Євген Мазур.

Командний залік збірних: 1 – Китай 16 очок, 2 – Канада 28, 3 – Еквадор 41, 5 – Україна 55 очок.