in

Україна відзначає 10-у річницю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ

У Києві та Львові проходять головні святкування з нагоди ювілею візиту Папи Римського Івана Павла ІІ, який відбувся 10 років тому. Що змінилося відтоді у релігійному житті України?

Візит Івана-Павла ІІ до України влітку 2001-го року супроводжувався низкою протестів маргінальних православних груп, лунала й непряма критика з Москви. Втім, усупереч усім перепонам, візит, який вже тоді називали «історичним», все ж відбувся. Іван-Павло ІІ відправив дві божественні меси у Києві та Львові. Віце-ректор Українського Католицького Університету, правозахисник Мирослав Маринович нагадує, що під час його поїздки було беатифіковано першу групу із 27 новомучеників УГКЦ. «Навіть якщо цей Папа не в усьому втілив у життя наші мрії, він усе-таки офіційно визнав, що сьогодні немає жодних канонічних чи історичних перешкод для визнання патріархату УГКЦ, а також висловив переконання, що Митрополита Андрея Шептицького таки буде колись проголошено святим. Ці два твердження вже неможливо буде викреслити з церковної пам’яті» – зауважує Мирослав Маринович. На його думку, Іван-Павло ІІ став і місточком примирення між українським і польським народами.

Урочисті заходи

Під час меси в КиєвіBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Під час меси в Києві Маринович бере участь у відзначенні ювілейної річниці візиту Папи, а саме презентує у Львові українське видання книги Джорджа Вайґеля «Свідок надії. Життєпис Папи Івана Павла ІІ». Урочисті заходи триватимуть у столиці України та Львові: окрім духовних концертів, урочистих богослужінь, влаштовують й чимало світських заходів. В «Українському домі» відкрито виставку  пам’ятних речей, світлин, мистецьких творів, книг, відбудеться подіумна дискусія за участю вчених, політиків, громадських діячів, демонструватимуть фільми, театральні вистави. У Національній опері України представлять оперу «Мойсей», благословенну Папою Римським.

Відкритість до широкого діалогу

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  “Православ’я або смерть!” – плакати православних протестувальників проти візиту Папи Виконавчий директор київського «Інституту релігійної свободи» Максим Васін зауважив Deutsche Welle, що під час свого візиту в Україну Іван Павло ІІ засвідчив відкритість Католицької Церкви до широкого діалогу з представниками різних конфесій й продемонстрував повагу до прихильників інших церковних традицій. Важливим моментом для подальшого розвитку міжконфесійних відносин, як вважає експерт, стала зустріч Папи з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Подібної відкритості не спостерігалось під час подальших візитів в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія та Патріархів Московського Алексія й Кирила. «Загалом візит Івана-Павла ІІ для мільйонів українців став моментом духовного піднесення, привніс сподівання на добрі зміни» – упевнений Васін. У свою чергу публіцист Мирослав Маринович іронічно зауважує. «Вже не кажу про те, що зворушило серця усіх українців: його українська мова була кращою за мову українського Президента».

Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Дмитро Каневський

Радіо Свобода

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Львів відзначить 10-у річницю візиту Святійшого Отця в Україну

Президент Італії занепокоєний станом безпеки праці в країні