in

В Україні взялися за створення навчальних матеріалів для українських шкіл за кордоном

   Львівській політехніці пройшов Круглий стіл з питань створення навчальних матеріалів для учнів українських суботніх (недільних) шкіл за кордоном, зокрема на європейському просторі.

5 червня 2013 р. у Львівській політехніці пройшов Круглий стіл з питань створення навчальних матеріалів для учнів українських суботніх (недільних) шкіл за кордоном, зокрема на європейському просторі. Захід був ініційований Комісією з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради та Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

До участі в дискусії було запрошено представників Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, а також експертів з Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Львівського національного університету ім. І. Франка, Українського католицького університету, комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, комісії УГКЦ у справах мігрантів, представників українських навчальних закладів з-за кордону. Завдяки онлайн-трансляції розмову за круглим столом змогли слухати вчителі та адміністратори українських суботніх шкіл, пунктів навчання та інших українських навчальних закладів за кордоном.

Провадили дискусію Ірина Ключковська – к. пед. н., доц., директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», та Павло Хобзей – голова комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради, проректор з науково-педагогічної роботи Українського католицького університету. У своєму виступі Ірина Ключковська, зокрема, зазначила:

– Сподіваємося, що ми зможемо визначитися з пріоритетами. Адже працювати з усіма – це означає не працювати ні з ким. За кордоном наші емігранти створили систему української освіти, яка охопила освітні заклади різного типу: суботні школи, школи з етнонаціональним компонентом, білінгвальні та багато інших. Розраховую на те, що учасники Круглого столу приймуть правильні рішення щодо типу шкіл, з якими будуть працювати фахівці Львівщини, знайдуть консенсус і в питаннях створення спільних авторських колективів, допомоги в розробці навчальних програм, і, що найважливіше, навчально-методичного забезпечення. Важливо зробити правильні кроки для реального результату.

До розмови завдяки скайп-зв’язку долучилася Оксана Винницька, голова Світової Координаційної Освітньо-Виховної Ради при СКУ. Вона, зокрема, наголосила, що є потреба інтегрувати українську доповняльну освіту у систему освіти країн проживання, мотивувати учнів відвідувати українські суботні школи, зокрема і через зарахування навчання у загальній кредитно-модульній системі країни проживання, як це є, зокрема, в Канаді.

Учасники дискусії у групах обговорили питання створення програм для суботніх (недільних) шкіл, інтеграції курсу української мови в систему освіти країн проживання, підходу до викладання української мови (мова як рідна / як іноземна / як друга), а також можливості українських фахівців щодо сприяння у створенні навчально-методичного забезпечення для шкіл діаспори.

В результаті дискусії учасники дійшли висновку, що необхідно створити освітній портал, на якому слід розмістити спеціально розроблені навчальні матеріали для українських шкіл діаспори. Для реалізації цього проекту були створені робочі групи, які зобов’язалися розробити структуру сайту для шкіл діаспори, створити базові програми та навчально-методичне забезпечення.

http://lp.edu.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Каштановий скандал: італійці приїдуть до Києва перевіряти дерева на Хрещатику

Закон України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування