in

Гуртом збережемо українську мову за кордоном!

 

alt   Звернення українського дитсадка “Веселка” у Римі, до вчителів українських шкіл діаспори та методичних закладів України.

Шановні педагоги,

Два роки тому я почала працювати в українському дитсадку “Веселка” у Римі. За цей час безпосередньо познайомилася із проблемою дітей українських мігрантів, та змішаних сімей, які не володіють українською мовою. Народжені за кордоном, перебуваючи в іншомовному середовищі, діти мають мало можливостей вивчити материнську мову природнім шляхом.

Я почала цікавитися наявністю методики викладання української як іноземної у дошкільному та молодшому шкільному віці. Проаналізувавши он-лайн публікацій, та асортимент книжкових інтернет-магазинів, я зауважила повну відсутність подібного методичного матеріалу.

Листи до адміністрацій шкіл у різні країни світу із проханням поділитися їх напрацюваннями, та пропозицією співпраці у цьому напрямку, не дали бажаних результатів: незважаючи що проблема існує, її ніхто не піднімав на високому рівні. Тобто школи намагаються вчити так як їм вдається, сподіваючись що діти подолають мовний бар’єр після відпустки в Україну.

З метою створення відповідної методики я апелюю до профільних закладів та інституцій України, які могли б зайнятися її розробкою. Звертаюся до усіх зацікавлених за підтримкою у цьому проекті.

Ознайомившись із діяльністю та статистикою українських шкіл Італії, на мою думку, розробка методики повинна бути поступовою. Спочатку – для змішаної групи дітей (віком орієнтовно від 4 до 7 років), що вчаться один раз на тиждень. В майбутньому – вона може бути поглиблена та пристосована до різних вікових груп.

Методика може бути єдиною для усіх країн. Специфіка для носіїв різних мов полягатиме лише у фонетичних вправах та аналізі.

Я готова поділитися моїми, хоча і не досконалим, та практичним досвідом у викладанні української мови для дошкільнят та молодших школярів.

Впевнена що у діаспорах попередніх хвиль повинні бути напрацювання, сподіваюся що об’єднавши зусилля мизбережемо українську мову у світі.

Маріанна Сороневич,

Завідувач українського дитсадка “Веселка” у Римі,

Головний редактор “Української газети” в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Зарізану в Італії українку називають повією та підозрюють її сутенера

Руки геть від журналістів!