in

Львівська обласна рада розпочинає діалог з мігрантами

   Обговорення концепції консультаційно-інформаційного центру   – “єдиного вікна” для українських мігрантів і членів їхніх родин відбудеться  у понеділок, 20 серпня, у малій сесійній залі Львівської обласної ради. Ця ініціатива є однією з основних в проекті обласної програми підтримки трудових мігрантів на 2012-2015 роки. До участі у заході запрошені  представники влади, науковці, громадські лідери, журналісти.

Співорганізаторами круглого столу виступили  Комісія УГКЦ у справах мігрантів та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”. Нагадаємо, у квітні цього року програму підтримки трудових мігрантів прийняла Івано-Франківська обласна рада.
Такий консультаційно-інформаційного центр, за попередніми уявленнями фахівців,  мав би  бути багатопрофільною інституцією, в якій кожен українець, який планує виїхати за кордон на заробітки, перебуває там чи повернувся в Україну, а також члени його родини, могли отримати фахову консультацію і допомогу з будь-яких соціально-правових, психологічних, економічних, освітньо-культурних питань. Аналогів такого ценру в Україні немає, як не має і будь-яких інших реальних чинних ініціатив з боку української влади.  Проте подібні структури успішно діють в країнах Європи, до прикладу, у Португалії, за ініціативою португальської  влади.  
Засідання круглого столу транслюватимуться в режимі онлайн на сайті МІОК, на якому можна буде залишити свої зауваження, за допомогою чату. Після круглого столу збір пропозицій та їх обговорення відбуватиметься також на міграційному порталі Навігатор. На цьому ж порталі триватиме постійний моніторинг розробки програми.

Ми поцікавилися як бачать процес допомоги мігрантам чиновники, науковці, громадські і церковні діячі, які долучені зараз до розробки згаданої програми, зокрема,  – Павло Хобзей, голова комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном, Петро Камінський, член Комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, Павло Садоха, голова Спілки українців Португалії, голова Комісії УВКР у справах мігрантів, Левко Захарчишин, начальник управління міжнародного співробітництва ЛОДА,  депутат Львівської обласної ради, Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”, Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів. Детальніше читайте на порталі “Навігатор” http://www.navihator.net/news/view/id/744.

Світлана ОДИНЕЦЬ

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Парижі з’явився пам’ятник італійській працівниці з обличчям Карли Бруні (фото)

Київ святкує 21-річчя Незалежності