in

Нова пропускна схема допоможе швидше перетинати кордон з Польщею

На Львівщині, у двох пунктах пропуску на кордоні – «Краковець» та «Рава-Руська» – уже кілька днів діють нові правила перетину кордону. Аби українці не стояли годинами в чергах автомобілі з українською та іноземною реєстрацією відтепер оглядають на різних смугах.

Щодня прикордонний пункт «Краковець» пропускає до 4 тис. автомобілів. Зараз тут лише кілька українських  машин на одній смузі, на іншій – десяток з польськими номерами. Та по святах тут чекають напливу. Тож від 16 січня – нові правила.

«Думаю, що нові правила покращать ситуацію. Я в принципі перший раз їду, зараз черги нема. Може, свято, тому ще не їдуть», – зазначив власник автомобіля з українськими номерами Володимир.

Найбільше нарікань від власників зареєстрованих у Польщі автомобілів. За законом, кордон вони мають перетинати що п’ять днів.

«Не можна для нас зробити, щоб ми не так часто перетинали кордон. А то я мушу їхати до Польщі кожні 5 днів. У мене є двоє дітей, як я можу вижити на українських номерах? Машина коштує 5-6 тисяч доларів, а так [на польській реєстрації] тисячу доларів і я можу їздити нормально», – розповіла власниця автомобіля з польською реєстрацією Оксана.

Якщо експеримент буде вдалий, його запровадять і на інших ділянках кордону.

«Переважно 70% транспортних засобів, які слідують за кордон в пункті пропуску Краківець – це автомобілі з іноземною реєстрацією. Дуже велика частина з них, це транспортні засоби, якими керують громадяни України, але вони зареєстровані в республіці Польща і що 5 днів перетинають кордон», – зазначив речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

Також з грудня минулого року прикордонники вирішили патрулювати сервісні зони – перед в’їздом на пункти пропуску. Так намагаються впорядкувати черги на кордоні. Патрулюють разом з національною поліцією.

«Часто ми бачимо під час виїздів на пункти пропуску накопичення транспортних засобів, затори, неможливість виїхати транспортним засобам, які їдуть на в’їзд на територію України, бо є такі нахабники, які намагаються подолати цю чергу, рухаючись по зустрічних смугам на пункт пропуску», – розповів начальник Західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Єгоров.

Більшість автомобілів з іноземною реєстрацією, які перетинають кордон, належать мешканцям прикордонних зон.

«Ми вже неодноразово зустрічались з народними депутатами і пояснювали, що без зміни умов перетину для цих транзитних автомобілів кількість таких автомобілів і далі буде збільшуватись. І в громадян немає іншого виходу, як кожних п’ять днів перетинати кордон», – додав начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

Очікувати на швидкі зміни законодавства не варто, кажуть митники. Експеримент з розмежування смуг для автомобілів продовжили наразі ще на тиждень.

Сподабалася стаття? Поділіться нею у соціальних мережах.

____________________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Мінімальна зарплата в Італії для домашніх працівників у цьому році

Наукове дослідження підтвердило: без заробітчан Україні нікуди!