in

У Азарова пропонують штрафувати українців з подвійним громадянством

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, що пропонує запровадження обмежень для осіб, які мають подвійне громадянство. Законопроект № 9728-1 від 1 лютого, внесено Кабінетом міністрів Україні, розміщено на сайті парламенту в четвер.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що законодавство України не визнає подвійне громадянство, але на сьогодні значна кількість українців одночасно з громадянством України мають громадянство інших держав.

“Це негативно впливає на захист інтересів даної категорії громадян України за кордоном, функціонування органів державної влади України та створює загрози її національної безпеки”, – наголошується в пояснювальній записці.

Законопроект пропонує внести зміни до низки законів України “в частині встановлення обмежень для осіб, які є громадянами України та одночасного перебувають у громадянстві іншої держави”.

Зокрема, пропонується внести зміни до закону України “Про державну службу”, “Про Кабінет міністрів України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, “Про громадянство України” та інші.

У порівняльній таблиці зазначається, що законопроект пропонує за неподання або несвоєчасне подання громадянином України, який добровільно отримав іноземне громадянство (підданство), заяви про це або копії документа, що підтверджує даний факт, застосування штрафу від 10 до 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

“Ті самі дії, скоєні службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування спричиняють за собою стягнення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян”, – наголошується в таблиці.

Зазначимо, що подвійне громадянство мають і депутати від правлячої партії. А один з них, депутат Одеської облради від Партії регіонів Олександр Пресман вважає навіть, що наявність у нього двох паспортів – українського та американського – не суперечить нормам чинного законодавства України. Раніше ряд ЗМІ повідомив, що мер Києва Леонід Черновецький з 1994 року є громадянином Ізраїлю.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Корисні адреси

Зимове ретро в Неполі