in

Україна – Ватикан: 20 років дипломатичних стосунків

8 грудня виповнилося 20 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ватиканом

 

«Упродовж століть Римські Вселенські Архієреї з надзвичайною турботою ставилися до України, насамперед у зв’язку з тим, що там понад тисячу років існують християнські громади, які дали багатьох душпастирів і святих, що є надзвичайними плодами віри. Тому після успішного встановлення дипломатичних стосунків між Апостольським Престолом та Україною нам здається дуже слушним заснувати в ній Апостольську Нунціатуру заради того, щоб краще сприяти духовному благу Христових вірних, що проживають в Україні», – йдеться у Папському Бреве блаженного Папи Івана Павла ІІ, яким 8 лютого 1992 року було засновано Апостольську нунціатуру в Україні, інформує CREDO.

Першим Апостольським нунцієм в Україні став Його Високопреосвященство архієпископ Антоніо Франко, призначений 28 березня 1992 року. Нині представником Папи та Апостольської Столиці в Києві є Високопреосвященний Томас Едвард Ґалліксон, якого призначили на це служіння 21 травня 2011 року, а вірчі грамоти було вручено 16 листопада 2011 р.

Після встановлення дипломатичних відносин контакти України з Ватиканом здійснювали через Посольство України в Італії. А 9 вересня 1998 року Послом України при Апостольській Столиці за сумісництвом призначили Посла України у Швейцарській Конфедерації Ніну Ковальську, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року. Нині Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані є Тетяна Іжевська, призначена 11 грудня 2006 р., яка 30 березня 2007-го вручила вірчі грамоти в руки Святішого отця Бенедикта XVI.

Офіційне інтернет-представництво президента України опублікувало вітання Папі Римському Бенедикту XVI з нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами. У ньому Віктор Янукович наголошує, що «за час, який минув з тієї знаменної події, нашим державам вдалося досягти високого рівня взаємодії як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій». Крім того, він зазначає: «Пишаюся тим, що прекрасна українська ялинка з Карпат, привезена до Ватикану з нагоди Різдвяних свят, стала своєрідним відображенням наших надійних та міцних взаємин, основою яких є спільні християнські цінності та глибоке історичне коріння» та бажає Папі Римському «доброго здоров’я й духовних сил на довгі роки життя».

 

http://www.gazeta.lviv.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Римі підтримали висунення Тимошенко на Нобелівську премію

ЄБРР: українська економіка – одна з найбільш уразливих стосовно кризи в єврозоні