in

Цьогоріч українці за кордоном вже загубили 9 тисяч паспортів – МЗС

   За перше півріччя видано 9 тисяч посвідчень особи на повернення в Україну. Це означає, що 9 тисяч українців втратили або загубили паспорт. Про це на прес-конференції заявив директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин, передає Gazeta.ua.

“У більшості випадків стикаємося з тим, що людина починає благати: повірте, я — громадянин України. Зазвичай це не допомагає. Все набагато легше, якщо людина має при собі копію паспорту. Бувають випадки, коли людина каже: зробив копію, але поклав у паспорт, і вкрали разом. Копію варто возити з собою окремо”, – зазначив Волошин.

Він наголосив, що процедура отримання посвідчення особи набагато простіша, якщо людина просто загубила паспорт.

“В Україні, якщо людина приходить у міліцію і каже, що у нього вкрали паспорт, то порушують кримінальну справу. А через деякий час дають довідку, за якою людина потім отримує новий паспорт. Те ж відбувається за кордоном. Якщо людина звертається до поліції і каже, що її побили і відібрали паспорт, процедура отримання документа для повернення в Україну довша.

“Зазвичай зідзвонюються з родичами, ті висилають копію громадянського паспорту, з цим людина йде до консульської установи, там видають спеціальне посвідчення. Його достатньо, щоб зареєструватись на рейс в Україну. Втрата квитка на літак зараз особливого значення немає, бо квитки електронні”, – сказав чиновник.

Ірина РИБАКОВА

http://gazeta.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Звільнення від оплати медичного обслуговування (тікету)

Заробітчанські вірші Мирослави Олійник