in

Внутрішні паспорти українців замінять «ксівами»?

Законопроект про введення нових документів, що засвідчують українське громадянство, зареєстрований у Верховній Раді Кабінетом міністрів  передбачає заміну внутрішнього паспорта на посвідчення громадянина України та використання закордоном паспорта громадянина України з біометричними даними власника.

 

Відповідний проект зареєстровано в парламенті 3 червня

Він фактично передбачає заміну внутрішнього паспорта на посвідчення громадянина України та використання закордоном паспорта громадянина України з біометричними даними власника.

“Посвідчення громадянина України є основним документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на її території”, – сказано в проекті.

“Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном”, – йдеться у документі. До паспорта громадянина України, за пропозицією Кабміну, окрім інших даних, вносяться дані біометричної ідентифікації.

Як роз’яснено в законопроекті, “біометрична ідентифікація” – це спосіб посвідчення особи або підтвердження належності їй документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, шляхом розпізнавання та зіставлення зафіксованих біометричних даних (зображення рис обличчя, відбитків одного з пальців кожної руку особи та підпису особи), що підлягають машинному зчитуванню, з біометричними даними особи.

У разі ухвалення цього законопроекту, видані до набуття ним чинності документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, будуть дійсними протягом строків, визначених нормативно-правовими актами, відповідно до яких вони були видані, або до визнання їх недійсними, але не пізніше 1 січня 2018 року.

Кабінет міністрів, згідно з документом, має забезпечити до 1 січня 2013 року здійснення заходів із запровадження документів, відповідно до вимог цього закону .

Як відомо, введення електронних документів із біометричними даними вимагав Євросоюз для лібералізації візового режиму з Україною.
Директор програми “Зовнішня і безпекова політика” Інституту публічної політики Сергій Донський сказав “Німецькій хвилі”, що заміна закордонних паспортів “відбуватиметься поступово”.

“Теперішній закордонний паспорт буде дійсний до закінчення його терміну дії. Але є незручність. Якщо після скасування візового режиму ви захочете зі старим паспортом поїхати в Європу, вам необхідно буде знову отримати візу”, – зазначив він.
Донський нагадує, що вимога ЄС стосувалася здебільшого закордонних паспортів, а змінити внутрішній паспорт на посвідчення – це, за його словами, ініціатива українського уряду.

Експерт не виключає, що зміну внутрішніх паспортів на посвідчення пролобіювала приватна комерційна структура, яка є монополістом на ринку виготовлення документів в Україні.

Експрес

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

З Італії екстрадували українця, якого розшукував Інтерпол

У Римі відбулись урочистості з нагоди 15-ої річниці Конституції України