in

Влада пропонує відключати “сірі” телефони, завезені після 1 березня

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері зв’язку й інформатизації, підтримує ініціативу щодо відключення від обслуговування мобільних телефонів, незаконно завезених в Україну після 1 березня 2012 року.

Про це в інтерв’ю “Українським Новинам” заявив голова комісії Петро Яцук.

“Відповідно до законопроекту (депутата від ПР Юрія Мороко й від БЮТ Віталія Коржа – ред.), всі телефони, завезені після 1 березня 2012 року й IMEI-коди яких не внесені в базу, будуть відключатися. Це не буде поширюватися на мобільні телефони, завезені раніше. Таким чином, телефони, які були завезені нелегально, не будуть обслуговуватися в мережі”, – сказав він.

Яцук також пояснив, що цей закон допоможе знаходити украдені телефони.

“Цей законопроект передбачає функціонування “чорного списку” украдених телефонів. Кожен користувач може зателефонувати і внести у цей список IMEI-код украденого в нього телефону, і він буде заблокований, а МВС зможе відстежити, де наразі цей апарат перебуває”, – заявив чиновник.

“Крім того, раніше Кабінет Міністрів доручив НКРЗІ розробити систему маркування пристроїв, що дасть змогу ліквідувати незаконний ввіз і продаж мобільних телефонів. За IMEI-кодами незаконно завезені телефони можна буде відключити, а за маркуванням – простежити, звідки і яким чином телефон потрапив в Україну, хто посередник, через яку митницю він пройшов і де, на якому етапі був проданий. Запропонована система буде відстежувати всі ці моменти”, – додав він.

Як повідомляли Ukranews, ініціатива відключення нелегальних телефонів обговорюється вже кілька років. Дата набуття чинності цим рішенням уже неодноразово переносилась через відсутність законодавчої підстави, а також того, що оператори перебували в процесі формування бази “сірих” IMEI-номерів.

 

http://www.ukranews.com

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

За квартиру в Україні слід платити податок в Італії

Наталія Маделик – голова асоціації «Жінки Східної Європи» у Неаполі