in

В пункті пропуску на кордоні з Польщею ліквідували «зелений коридор»

На під’їзді до пункту пропуску Грушів-Будомєж виросли черги. Це пов’язано із зміною організації правил перетину українсько-польського кордону в цьому пункті пропуску, які були запроваджені через ліквідацію «зеленого коридору» на ньому.

 

Під час перетину кордону на автомобілі, водії завжди обирають яким пасом рухатися на пункті пропуску – зеленим чи червоним, пише shoppingpl.com

Відповідно до цього вони обирають і смугу руху (а фактично чергу) перед ним. Це залежить від наявності чи відсутності товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню під час проходження прикордонного контролю. Така система діє на всіх пунктах пропуску через державний кордон.

Проте починаючи з 1 жовтня 2018 року, бажаючі перетнути кордон з Польщею на автомобілі через ПП «Грушів-Будомєж» повинні на під’їзді до нього вишиковуватися в одну загальну чергу.

Вже після перетину межі пункту пропуску, водії легкового транспорту можуть обирати одну з трьох смуг руху, які тепер всі обслуговуються в режимі «червоного коридору».

Журналістам ShoppingPL.com не вдалося отримати офіційних коментарів з цього приводу. Проте з власних джерел стало відомо, що зміни були ініційовані польською стороною та зумовлені потребою посилення контролю за переміщенням товарів через кордон. Скільки діятимуть нововведення, наразі невідомо.

Нагадаємо, «зелений» коридор передбачає спрощені правила перетину кордону, оскільки заїжджаючи на нього водій автоматично декларує відсутність товарів, які підпадають під встановлені законодавством обмеження або заборони. В таких випадках митники та прикордонники доволі часто роблять лише поверхневий огляд автомобіля і його вмісту або можуть взагалі не робити перевірки. На «червоному пасі» відбувається більш ретельна перевірка транспортного засобу та речей пасажирів. Внаслідок цього значно збільшується час на перетину кордону.

Раніше спільний пункт пропуску Грушів-Будомєж був популярним серед автомобілістів, оскільки ньому, як правило, були значно менші черги порівняно з іншими. В певній мірі цьому сприяв і поганий стан дороги, що веде до нього.

Зауважимо, що частину дороги, яка веде зі Львова до цього переходу (об’їзна Яворова) почали ремонтувати ще влітку, а за реконструкцію дороги Грушів-Немирів відповідатиме польська фірма Unibep, яка минулого року виграла відповідний тендер.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Збірна України з футболу у товариському матчі зіграла у гостях внічию з Італією

Платні автостради в Італії. Що потрібно знати