in

Жінка заявила про злочин, якого насправді не було

Співробітники Коломийського райвідділу міліції, що на Івано-Франківщині, отримали достатньо підстав для порушення кримінальної справи щодо 43-річної мешканки райцентру, котра нещодавно приїхала погостювати з Італії і мала намір повернутися туди у статусі потерпілої від злочину.

Зранку 7 березня жінка звернулася у райвідділ міліції з заявою про те, що вночі з-під будинку викрадено її автомобіль з номерними знаками італійської реєстрації. Коломиянка попросила міліціонерів вжити всіх заходів з розшуку іномарки, а про результати повідомити її родичів, оскільки вона за два дня виїжджає в Італію. При цьому заявниця наполегливо вимагала видати їй довідку про втрату автомобіля.

На місці, звідки зникла автомашина, правоохоронці провели ретельний огляд, опитали десятки сусідів, а також громадян, котрі могли володіти будь-якою інформацією з приводу цієї ситуації. На пошуки автомобіля були зорієнтовані наряди дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції. Утім, як розповідає перший заступник начальника Коломийського райвідділу міліції Анатолій Барасюк, на певному етапі розшукових заходів і спілкування з заявницею закралися певні сумніви у щирості жінки. Досвідчені оперативники відчували, що коломиянка не завжди чітко відповідає на уточнюючі запитання, приховує деякі подробиці, посилаючись на те, що вони стосуються виключно її особистого життя. Прикметно, що й співжитель жінки нічого конкретного сказати не міг: мовляв, напередодні багато випив, тож не пам’ятає, коли вони повернулися додому. Зате міліціонерам за кілька годин стало зрозуміло: якщо машину й було викрадено, то ніяк не цієї ночі. Відтак до заявниці з’явилися нові запитання, але в іншому ракурсі. І поки вона ще намагалася триматися вибраної «легенди» про зникнення автомобіля, міліціонери вже розшукали іномарку в Івано-Франківську. Річ у тому, що в ході відпрацювання різних версій було встановлено всіх осіб, з якими заявниця спілкувалася на протязі останніх двох тижнів. В ході опитування вказаних осіб було встановлено, що заявниця вивчала можливість постановки на облік вказаного транспортного засобу на території України, але довідавшись про вартість розмитнення, передумала його розмитнювати, а вирішила продати його на запчастини та заявити про незаконне заволодіння з метою отримання страховки в республіці Італія, де автомобіль нею було застраховано.

Прикметно, що оперативники встигли до того, як автомашину китайського виробництва починали розукомплектовувати на запчастини. Ошелешений появою «оперів» власник гаража пояснив, що 6 березня купив автомобіль без документів на нього. Жінка, яка продавала машину, сказала йому, що при в’їзді не розмитнювала автомобіль і за кілька днів термін законного перебування автівки в Україні закінчується. Зійшлися на тому, що за 8 тисяч доларів власниця продає її на запчастини.

Як згодом з’ясується, українська «італійка» мала ще далекоглядніші плани. Отримавши за машину непогані гроші в Україні, вона сподівалася, що незабаром і в Італії клопотатиме про відшкодування збитків у страховій компанії. Не дивно, що вона так затято домагалася видати їй довідку про викрадення автомобіля. Проте не врахувала, що міліція якнайсерйозніше розслідує злочини і всі обставини їх скоєння.

На цей час автомобіль, якого насправді ніхто не викрадав, перебуває під арештом і буде речовим доказом по кримінальній справі щодо його недавньої власниці. Вирішується питання про притягнення жінки до відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Варто зауважити, що за подібні протиправні дії Кримінальним кодексом України передбачено покарання, яке пов’язане з позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.


Автор: Василь ГУЛЬТАЙЧУК, СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області, Коломия ВЕБ Портал

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія відзначає 150–ту річницю об’єднання країни

Реджіо Калабрія. Інтеграція починається з освіти