in

Щоб відібрати сина у дружини-українки, італієць влаштував бійку прямо в школі

Щоб відібрати сина у дружини-українки, італієць влаштував бійку прямо в школі. Тато хлопчика Філіппо хоче, щоб дитина жила з ним в Італії. Філіппо Брунеллі вже три роки намагається правдами і неправдами повернути в Італію 7-річного Роберто, який живе в Дніпропетровську з мамою Ганною Левадний. Днями між батьками сталася чергова сутичка за дитину.

Сталося те, чого найбільше боялася ця змучена жінка. Колишній чоловік-італієць виждав, поки Роберто піде в перший клас і прямо у
дніпропетровській школі організував захоплення дитини виконавчою службою.

– Спочатку хлопчика відвезли до притулку – чекати, поки за ним прилетить батько, – розповідає бабуся Роберто Людмила Іванівна, яка через негаразди з онуком недавно перенесла інфаркт. – Він просидів там 10 годин. У туалет міліція водила … Аня тим часом зателефонувала Юрію Павленко, дитячому омбудсмену. Він домігся, щоб хлопчика відпустили до мами. Однак через чотири дні до Дніпропетровська прилетів Філіппо і разом з виконавцями знову приїхав за Роберто в школу. Онук відбивався від нього щосили! Кричав: “Я не хочу!” Але нам довелося віддати дитину …

Бійка в школі, коли іноземець вихоплює з рук мами і бабусі ридаючу дитину, звичайно, нічого крім обурення не викликає. Але цьому передували три роки самої справжньої війни за маленького Роберто.

У 2007 році Анна приїхала із сином з Верони погостювати до Дніпропетровська. Тоді ж розхворівся її мама, і жінка вирішила затриматися. Чоловікові це не сподобалося, почалися скандали, що закінчилися подачею на розлучення і судами. Філіппо подав на Анну заяву у поліцію – нібито вона викрала дитину. Паралельно подав позов і до українського суду з вимогою негайно повернути Роберто до Італії. Вітчизняна Феміда позов іноземця задовольнила. А коли Анна, яка вирішила боротися за сина, чинила цьому опір, суд прийняв повторне рішення відібрати у неї хлопчика примусово. Та ще й “до приїзду батька помістити Роберто в дитячий заклад”. Анна стала ховатися від судових виконавців.

Але дитині треба було йти в школу, і в 2010-му Ганна погодилася на умови  мирової угоди, запропонованої Філіппо: до 2015 року Роберто живе з мамою і вчиться в українській школі, а все літо проводить з батьком в Італії. А після 2015 року все змінюється: Роберто живе і вчиться в Італії, а на канікули їздить до України. Однак на підписання мирової Філіппо чомусь не приїхав, а в кінці вересня цього року Левадні з жахом дізналися, що за ініціативою Брунеллі в Італії на Анну завели другу кримінальну справу, а Роберто оголосили в міжнародний розшук …

Фінальний акорд “прозвучав” у дніпропетровській школі, коли Ганні довелося підписати акт про те, що віддає сина батькові – опиратися було безглуздо. І знову звернулася за допомогою до омбудсмена Павленко. І він знову допоміг. У результаті Філіппо полетів у свою Верону один, а в Ганни з’явилася надія на те, що з колишнім чоловіком вдасться нарешті домовитися.

– Хто його знає, як воно далі буде … – гірко зітхає бабуся. – У мене в голові не вкладається: адже Філіппо любить сина. Чому тоді так чинить? І ми, і юристи (навіть його адвокати!) Хочуть, щоб він нарешті підписав з Ганною мирову. Адже тоді ми зможемо бачитися з Роберто, а проти Ані в Італії закриють кримінальні справи.

КОМЕНТАР ІНШОЇ СТОРОНИ

Філіппо не змагається з Анною – він теж хоче домовитися

Алім Байсаров, один з адвокатів Філіппо Брунеллі:

– Суд ясно вказав, що порушені права батька: Роберто народився в Італії, в Україну виїхав тимчасово, а не назавжди, після чого не повернувся. Так, текст мирової угоди був підготовлений. Але ж проти Ганни порушено кримінальну справу за незаконне вивезення дитини, і Філіппо потрібно, згідно з процедурою, повернути Роберто до Італії. За цим він і приїхав сюди, а все вилилося в ситуацію, далеку від здорового глузду.

Українська служба опіки дивилася на те що відбувається материнськими очима, виправдовуючи свої дії патріотизмом. Але підкреслю, навіть в кінці того дня були досягнуті домовленості, що Ганна все-таки привезе дитину в аеропорт, а Філіппо підпише будь-які угоди, що зобов’язують його повернути їй сина на початку січня. Коли мати заспокоїлася, хлопчик став доброзичливим до батька – вони спілкувалися, малювали разом. Але Анна на наступний день не приїхала. Більше того – звернулася до обласної прокуратури з проханням про захист.

Філіппо не змагається з Анною, перетягуючи дитину як канат. І він зобов’язався зробити все, що від нього залежить, щоб закрити в Італії кримінальну справу Ганни. Навіть готовий за свій рахунок найняти їй адвоката. Але їй потрібно особисто приїхати до Італії.

ОФІЦІЙНО

“Не дай Бог хтось застосує до дитини силу!”

– На наш погляд, органи влади порушили ключовий принцип Конвенції ООН про права дитини – і коли приймали судове рішення, і особливо коли його виконували, – говорить уповноважений президента України з прав дитини Юрій ПАВЛЕНКО. – Мова йде про пріоритет інтересів саме дитини, а не його батька чи матері. У тому судовому рішенні взагалі не згадується про те, що у дитини є мама, що він виховується у нормальній сім’ї, ходить в школу, що всі його права забезпечені. Ситуація представлена ​​так, ніби хлопчик сам по собі загубився десь на території Україні! Тому я вважаю, що сьогодні є всі підстави наполягати на зміні рішення суду про те, з ким Роберто жити надалі. Хлопчик буде залишатися з мамою в Україну, поки сам добровільно не вирішить: “Тату, я хочу до тебе”. Забирати його насильно ніхто не має права. І вже тим більше застосовувати до нього силу.

Комсомольстка правда в Україні
Фото з сайту robertobrunelli.com, Максима люків та з архіву “КП”.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Життя Берлусконі у датах та крилатих фразах

У мафію йдуть безробітні й бідняки