in

Виборцю дозволено звертатися щодо реалізації свого виборчого права за годину до завершення голосування

ЦВК передала МЗС бюлетені для голосування на президентських виборах 17 січня на закордонному виборчому окрузі.

Експерти очікують ускладнення роботи дільничних комісій за межами України через недосконалість законодавства.

Кожен українець матиме право безперешкодно проголосувати за кордоном, якщо подасть заяву до виборчої комісії у відповідному представництві України, повідомив член Центрвиборчкому Юрій Данилевський.

За рішенням Конституційного Суду, норма закону про обмеження виборчого права для виборців, які не стоять на консульському обліку, не діятиме. Це означає, що: “Він прикладає туди документи, які свідчать, що він тимчасово перебуває на території саме цієї виборчої дільниці. На підставі цього виборча комісія ухвалює рішення про внесення його до списку виборців”.

Данилевський запевнив, що виборці, що голосуватимуть за кордоном, виключатимуться з реєстру виборців в Україні. Єдиною складністю для членів виборчкомів залишається те, що виборцю дозволено звертатися щодо реалізації свого виборчого права за годину до завершення голосування.

Тим часом, голова Комітету виборців України Олександр Черненко сумнівається, що такі роз’яснення ЦВК здатні попередити спроби окремих виборців проголосувати двічі на території однієї або кількох країн. Оскільки “якщо хтось хоче проголосувати на одній дільниці і схоче проголосувати на іншій, це буде дуже важко проконтролювати”.

Водночас, Черненко не очікує масового характеру такого явища і його вирішального впливу на результати президентських виборів, пише “Німецька Хвиля”.

Найбільша кількість українських закордонних виборчих дільниць створена в Росії та в Німеччині. За словами члена Данилевського повідомив, що представникові МЗС передано 414 тисяч 884 бюлетені.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українське Різдво у Римі

Надзвичайного і Повноважного Посла України в Італії Георгія Чернявського нагороджено за активне відстоювання та захист прав українських трудових мігрантів