in

Заробітчани переслали в Україну рекордну суму

У 2009 році через системи грошових переказів гастарбайтери перевели в Україну близько 3 млрд. доларів.

Про це з посиланням на ділове видання, повідомляє агентство УНІАН.

Як повідомляється, попри фінансову кризу, потік грошей з-за кордону, виявився рекордним за всю історію.

“За 2009 рік за допомогою Western Union, “Юністрім” та інших операторів в Україну зайшло 2,94 млрд. дол., що на 16,25% більше, ніж 2008 року.

За цей же час із нашої країни було відправлено лише півмільярда дол., що, все ж, на третину більше порівняно з 2008 роком.

Таке зростання обсягів ринку переказів у непростий кризовий рік експерти, в першу чергу, пояснюють збільшенням кількості українців, що виїхали заробляти за кордон.

“В останні півтора року багато людей втратили роботу і були вимушені виїжджати на заробітчанство, за рахунок цього збільшилася кількість переказів”, – припускає директор департаменту платіжних систем Національного банку Віктор Кравець.

Як пише видання, незважаючи на збільшення рівня безробіття практично в усіх країнах, де працюють наші співвітчизники, їх масові скорочення майже не зоторкнули.

“Мігранти менше схильні до звільнення, ніж місцеве населення, оскільки готові працювати за менші гроші”, – пояснює експерт НБУ Андрій Гайдуцький.

За його словами, погіршення економічної ситуації в Україні спричинило зниження загального рівня життя, що також спонукало мігрантів збільшити середню суму переказу.

“Найбільше переказів в Україну, як і раніше, шлють із Росії, далі йде “золотий трикутник” – Іспанія, Італія, Португалія, далі – Чехія і Польща, потім – Канада і США”, – розказав заступник голови правління банку “Фінанси і кредит” Ігор Львов.

Це у статті пояснюється тим, що майже половина заробітчан із України працює в Росії.

“За межами країни на початок 2009 року працювало 4,93 млн. українських громадян, які за 2008 рік заробили близько 35 млрд. дол. У Росії, за нашими оцінками, працює близько 2 млн. українців”, – зазначив Гайдуцький.

За даними Світового банку, в Україні працює близько 6 млн. іноземців. За відомостями НБУ, 2009 року вони відправили звідси близько 510 млн. дол.

http://www.epravda.com.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Уряд готує шлях для наступного декрету флуссі

Глава УГКЦ запрошує до on-line спілкування українських трудових мігранті