in

Майже кожен четвертий іноземець у Неаполі та поблизу – українець

Кількість іноземців в Італії за останні 20 років виросла у 10 разів. Про це йдеться у звіті благодійної організації „Карітас/Мігрантес”. Українська громада за цей час зросла рекордними темпами За двадцять років Італія етнічно змінилася кардинальним чином. Якщо у 1990 році іммігранти в Італії складали усього півмільйона осіб й були рідкісним та екзотичним явищем, то сьогодні, коли їх питома вага становить 5 мільйонів – тобто 7% від усього населення Апеннін – вони стали чимось звичним. Утім, італійське суспільство все ще продовжує вчитись реагувати на „іншого, відмінного”, зазначають автори ювілейного звіту щодо імміграції „Карітас/Мігрантес”.

За цей час італійці побачили приплив албанців, марокканців, китайців, румунів та українців. Які й сформували найчисленніші громади.
20 років тому українців в Італії  було дуже мало, до того ж,  їх сприймали як вихідці з Росії. Сьогодні ж, коли українська громада удесятеро перевищує російську, вже росіянам доводитися відповідати на запитання, чи не в Україні знаходиться Ростов чи Воронеж. Є в українців і своє, як кажуть соціологи, „місце компактного проживання” – регіон Кампанія, центром якого є Неаполь. Майже кожен четвертий іноземець там походить з України.

Жіночий профіль

Окремою рисою української імміграції є „жіночий профіль”. Як свідчать соціологічні дані, українок охоче беруть у доглядальниці чи гувернантки. А також – у дружини. За даними тієї ж статистики, у половині випадків, коли італієць одружується з іноземкою, він обирає українку або румунку. Дружини італійців становлять більш сталу частину громади, у той час як більшість доглядальниць має намір повернутися до України, „як тільки там ситуація покращиться”.
Загалом іноземці характеризують італійців як приязних, доброзичливих людей. Хоча, змушений констатувати координатор досьє „Карітас/Мігрантес” Франко Піттау, у суспільстві все ще існує недовіра та страх перед „іншим”. І ці тенденції помітно посилились з початком нинішньої економічної кризи. Водночас, наголошує він, іноземці найчастіше забирають собі ті робочі місця, які для італійців є непривабливими.


Мар’яна ЯВОРСЬКА

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

З уряду Італії йдуть чиновники

Помпеї можуть приватизувати