in

Оцінка інтегрованості іноземців почалася

   У березні відбудуться перші перевірки ступеня інтегрованості іноземців, які приїхали до країни після 10 березня 2012 року. Для інтеграції в суспільство іноземцям надали два роки. Зараз вони повинні продемонструвати свої успіхи.

Іноземці, які отримали дозволи на проживання після 10 березня 2012 року, були зобов’язані підписати угоду про інтеграцію, після якої їм видавали дозвіл на проживання з балами. По проходженні 24 місяців настав час підтвердити виконання ними взятих на себе зобов’язань. Перевірка почнеться наступного місяця. Ступінь інтеграції оцінюватиметься балами, кількість яких збільшується або зменшується в залежності від поведінки іноземця. Наприклад, чи відвідував він навчальні курси, чи зареєструвався в Національній службі охорони здоров’я та чи отримав домашнього лікаря, чи має контракт на наймане житло. Зніматимуть бали за кримінальні судимості, уникання сплати податків тощо.

На час підписання угоди іноземцям надавалися 16 балів. Якщо протягом двох років їх кількість збільшиться до 30-ти шляхом підтвердження базових знань італійської громадянської культури та мови, вважатиметься, що угоду виконано. Тим, хто матиме від 1 до 29 балів, дадуть рік, аби надолужити. Якщо балів 0 чи менше, дозвіл на проживання анулюють, а іноземця – депортують.

Кілька днів тому Міністерство внутрішніх справ дало відділам імміграції вказівки щодо деталей проведення перевірки. Найближчими тижнями вони почнуть надсилати запрошення на подачу документації, яка мала б підтвердити успіхи, досягнуті за ці роки. А також перевірятимуться архіви поліції на наявність кримінальних справ, рахунки податкової інспекції на наявність можливих порушень. Ті, хто вчив мову самостійно й не має документів, що підтверджували б володіння нею, матимуть здати тест. Він проводитиметься безпосередньо у відділах імміграції. Для цього зацікавлені повинні подати заявку через офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ (https://integrazione.dlci.interno.it), вказавши облікові дані, отримані під час підписання угоди з інтеграції.

Увага: іноземці, які володіють дозволом на проживання за сімейними обставинами, або ті, хто отримав дозвіл на возз’єднання сім’ї, проходити тестування не зобов’язані. Навіть якщо в них залишається нуль балів, закон захищає їх від висилання з країни.

Ця новина є важливою для значної частини іммігрантів, враховуючи те, що за останні два роки в’їзд до країни за декретом флуссі практично зупинено.

Міністерство внутрішніх справ нарахувало 66000 угод, термін яких закінчується в період з березня по грудень 2014 року, але серед них інтеграцію оцінюватимуть лише у 26 тисяч іноземців. Як й слід було очікувати, найбільш завантаженими будуть відділи імміграції у Римі (5000 справ) та Мілані (2000 справ).

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Наступні маніфестації у Римі проти військової агресії Росії (АНОНС)

Вірш росіянина на підтримку українських патріотів