in

Податок, сплачений за отримання/продовження дозволу на проживання в Італії буде повернено

Нове рішення Суду Мілана: “Держава повинна повернути податок на дозволи на проживання, сплачені іноземцями”

Згідно постанови суду, податок на дозвіл проживання більше сплачувати не потрібно, більше того, ті хто його сплатив, повинні отримати компенсацію.

Передісторія
2 вересня 2015 року Європейський Суд постановив, що розмір оплати за видачу та продовження дозволів на проживання в Італії є непропорційним. 24 травня, Регіональний адмінсуд Лаціо (TAR) скасував указ, який його запровадив, як нелегітимний. З того часу, внесок більше сплачувати непотрібно. Незважаючи на це, італійський уряд та МВС Італії не дали чітких вказівок квестурам, тому у багатьох регіонах поліцейські управління продовжують вимагати його сплату.

Сплачений податок повернуть
8 липня 2016 року суд Мілана постановив компенсувати витрати іммігрантів і сплатити судові витрати.

Адвокати Асоціації правових досліджень питань імміграції (ASGI), звинуватила італійський уряд у дискримінації: іноземці вимушені несправедливо платити за документи набагато більші суми, ніж ті, які сплачують італійців, наприклад, для видачі посвідчень особи.

Суддя Мартіна Фламіні визнала справедливість оскаржень. По-перше, посилаючись на рішення суду Tar Лаціо, згідно якого «положення, яке встановило розмір внеску за видачу та продовження посвідки на проживання [від 80 до 200 євро залежно від довжини і типу ред.] є повністю нелегітимними”.

Вартість отримання дозволу на проживання в Італії є у вісім разів вищою, ніж ціна отримання національного посвідчення особи. Адвокати Президентської ради і двох міністерств стверджували що опрацювання документів іноземців вимагає залучення набагато більшої кількості ресурсів, але не надали суду жодних підтверджень цієї тези, отже її не було прийнято до уваги.

Суд постановив, що нелегітимно сплачені податки повинні бути повернені. Сума компенсації ще встановлюється.

Що робити тим, хто сплатив податок?
Що робити іноземцям, які виплатили 80-20 Є за оформлення документів? Залежить від багатьох чинників, зокрема подальших дій уряду. Передусім, компетентні італійські інституції повинні негайно припинити збір грошей, надіславши відповідні вказівки у квестури по регіонах. А далі, щоб уникнути повернення у суд, встановити справедливу вартість для отримання посвідки на проживання та повернути різницю податку.
Слідкуйте за нашими публікаціями.

До теми

Італія скасувала податок в 200 євро за дозвіл на проживання

Податок на дозвіл на проживання відмінено. Що далі?

Стаття італійською тут

__________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

20 італійок помістилися в автомобіль Smart Fortwo

Двох українок звинувачують в убивстві в Одесі стоматолога з Роверето