in

У Парламенті дебатують про громадянство

Його пропонують надавати, крім іншого, після п’яти або ж десяти років легального проживання в Італії
У вересні розпочалися парламентські дебати про зміни норм із надання італійського громадянства. Серед найдискусійніших пропозицій є зроблені Фабіо Граната із партії Popolo delle Libertà та Андре Саруббі з Partito democratico, проте не підтримані президентом Камери депутатів Джанфранко Фіні та більшістю – депутатами партії Північна Ліга.
Текст пропозицій передбачає можливість негайно стати італійцем для всіх, хто народився в країні від батьків-іноземців. Цей проект зменшує із десяти до п’яти років резиденцію для можливості подачі запиту, якщо іноземець має відповідні реквізити, економічну стабільність і склав тест на знання італійської мови та культури.
“Ми дотримуємося тієї ж думки, що й Президент республіки Джорджо Наполітано та Джанфранко Фіні, яка стосується вимоги реальної інтеграції іммігрантів, а також того, що це питання повинно бути вирішене Парламентом.  Закон буде парламентським, а не урядовим, тому його затвердять за умови набрання достатньої кількості голосів”, – розповідає Фабіо Граната. Згідно із його словами, “можливість стати італійцем “за вибором” та у порівняно короткий строк, оминувши бюрократичні перешкоди, є заохоченням до кращої  інтеграції в суспільство”.
Партія Північна ліга не погоджується із цією думкою. “Громадянство не можна надавати на однакових правах останньому із прибульців та тим, хто тут народився. Іноземець повинен подолати довгий шлях інтеграції”, – вважає голова групи Ліги у Монтечіторіо Роберто Кота. Такої ж думки голова парламентської групи партії Pdl у Сенаті Мауріціо Гаспаррі: “Думаю, що для здобуття громадянства слід затвердити десятирічний термін”.
А що ж Роберто Мароні? “Норми уже готові, на мою особисту думку, немає потреби щось змінювати”, – заявив Міністр внутрішніх справ Італії, додавши, однак, що прийме будь-яке парламентське рішення.
У той час, як обговорюватиметься це питання, тих, хто хоче стати італійцем, стосуються правила, передбачені “Пакетом безпеки”: подача запиту коштує 200 євро, одружені ж із італійцями, можуть зробити це, зачекавши два роки після реєстрації шлюбу, замість шести місяців, як це було досі.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанна Сороневич

Дату зняття відбитків пальців та фото дізнаватимуться негайно

Інформація про доходи, отримані на території України її громадянами, що перебувають за кордоном