in

У ЄС авіапасажирам і надалі заборонено брати напої в ручному багажі

   Правила перевезення ручного багажу для авіапасажирів поки що не лібералізуватимуть. Комісар ЄС з питань транспорту Каллас порадив відкласти вирішення цього питання на невизначений термін.
Багатьом європейським аеропортам бракує достатньої кількості сканерів, які були б здатні просвічувати багаж у пошуку зрідженої вибухівки. Тому, на думку єврокомісара Сііма Калласа, варто відкласти рішення про лібералізацію правил перевезення ручного багажу на невизначений термін.

Власне вже цієї п’ятниці, 29 квітня, в європейських аеропортах мали запрацювати спрощені правила. Щоправда, вони поширювалися б виключно на транзитних пасажирів з країн, що не входять до складу ЄС, і які вимушені робити пересадку на інший літак в одному з європейських аеропортів. Їм хотіли дозволити брати з собою на борт напої та рідину, придбані в крамниці Duty Free за межами Євросоюзу.

Тепер митники й надалі будуть змушені відбирати і викидати часто дорогі товари як парфум або алкоголь, які везуть із собою транзитні пасажири. Проти лібералізації виступила низка країн, серед яких Франція та Італія. Натомість Німеччина підтримала пропозицію і хотіла втілити її в життя. За словами речника федеральної поліції, усі німецькі аеропорти були оснащені відповідними пристроями.

Авіакомпанії та оператори аеропортів, однак, піддали критиці заплановане нововведення. На їхню думку, воно лише заплутало б пасажирів і відібрало б у них час.

Отже, на території ЄС на борт літака і надалі можна брати не більше ста мілілітрів рідини, запакованої в прозорі пакети. Таке правило запровадили 2006 року через побоювання, що терористи можуть пронести на борт літаків зріджену вибухівку. Згодом дію заборони подовжили до квітня 2013 року.

  Медяний / AFP /

http://www.dw-world.de/

Читайте також:

Правила ЄС про безпеку в аеропортах


Як повернути загублений багаж?

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Україно-італійський проект–книга{br}«Зоря на ім’я Полин: пам’ятаючи Чорнобиль»

Берлусконі програє вибори в Італії