in

Фальшива легалізація

«У Порденоне вийшла санаторія»… Тепер неможливо дізнатися, звідки вийшла така новина, проте вона хвилею пройшлася усім Апеннінським півостровом через мережу знайомих родичів та друзів, запаливши сподівання тих, чиєю мрією є здобуття документів. Іноземці, які хотіли скористатися цією неповторною нагодою, подолали тисячі кілометрів до далекої провінції Фріулі. Проте для багатьох ця подорож надії завершилася видворенням із країни.

 

Нам повідомила про цю, вже не першу, фальшиву «санаторію» префектура Порденоне, виявивши тисячі запитів про отримання дозволу на проживання, надісланих поштою. «Минулого місяця кількість запитів збільшилась на 90 %. Тому ми вирішили з’ясувати, що діється, і проконтролювати тих, хто подає запити», – розповів працівник префектури. До трьох пошт, уповноважених приймати документи від іноземців, вирушили поліцейські та карабінери, які перевірили документи тих, хто стояв у черзі до «віконечка – друга». Виявилося, що, здебільшого, це нелегали. Щонайменше сотня іноземців отримала постанови про видворення з країни, п’ятьох заарештували, оскільки їх не вперше затримали за звинуваченням у нелегальному перебуванні в Італії.

Мілан, Бреша, Верона, Пезаро, Болонія, Рим, Тревізо, Барі, Лечче … Географія провінцій, з яких походять затримані іноземці, свідчить, що фальшива новина отримала величезне поширення. Хтозна, скільки нелегалів подали заявки на пермессо, і тепер радять своїм друзям поїхати у Порденоне, щоб схопити за хвіст птаху щастя… Живить цю надію квитанція поштового відділення, яка у цьому випадку, не є чинним документом.

Дивує ще одне: чому працівники пошти ретельно не перевіряли вміст кіт запиту, і спокійно брали 30 євро за відсилку документів, які ніколи не повернуться до адресантів дозволом на проживання.

Поза тим, у Порденоне триває контроль за іноземцями. «Здається, ситуація унормувалася, однак ми не втрачаємо пильності», – розповів працівник префектури і додав: «Наразі ми не можемо з певністю говорити про факт шахрайства у цьому випадку. Виглядає на те, що сотні іноземців без дозволу на проживання подавали запит на отримання пермессо, вважаючи, що у провінції вийшла санаторія».
Проте, можна підозрювати, що є люди, які немало заробили на дезінформації. Молода жінка, яка ледь не стала жертвою такої ситуації, розповіла: «Мій двоюрідний брат на залізничній станції купив у трьох інших іноземців, заплативши 500 євро, уже заповнений кіт запиту. Отримавши квитанцію про відсилку, він одразу ж зателефонував до мене і кликав негайно приїхати і також подати запит про документи. Проте за порадою італійських друзів я не подалася у Порденоне».

Найліпшою протидією можливій дезінформації шахраїв, що хочуть нажитися на надіях усіх тих, хто прагне вийти з тіні, є достовірна інформація італійських та українських ЗМІ. Зокрема, на цю тему нещодавно однозначно висловився міністр внутрішньої політики Джуліано Амато. “Вихід загальної та всеохоплюючої санаторії неможливий, – сказав він. – Офіційна позиція Італії збігається із тією, яку мають міністри внутрішніх справ Ради Євроспілки, а вона заперечує можливість такої легалізації, яка була у 2002 році”. Тобто, навіть якщо дехто з італійських політиків і висловлюється за проведення легалізації, Італії заборонено робити це як члену Євроспілки.

Вихід санаторії у будь-якому випадку неможливий лише в одній провінції. Якщо це колись і трапиться, то стосуватиметься усієї Італії. Про нього широко інформуватимуть телебачення та газети. Безперечно, це робитиме і  Українська газета в Італії. Повідомте про це вашим друзям!

Elvio PASCA
Переклад М. Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Квестури забувають розсилати запрошення на апунтаменто

Невинного – у в’язницю?